Bőven volt esélye lezárni a mérkőzést az andalúz csapatnak!
Remek formában van a fővárosi alakulat…
Sallai Roland kezdőként lépett pályára és csak az utolsó percekben cserélte le őt vezetőedzője…
Két év alatt megdöntené a klubcsúcsot
Remek mérkőzése volt a magyar középpályásnak a Manchester City ellen
Egyre több játékosuk lép szintet…
Az utolsó hét bajnokiból csak egyet nyertek meg…
Egyelőre nem kerül sor a frigyre…
A világbajnoksághoz közeledve az egyes válogatottak sajtó szakosztályai egyre komolyabban tesznek azért, hogy országukban minél hamarabb kirobbantsák az ilyenkor eluralkodó futballőrületet. Nincs ez másképp Németországban sem, ahol a Szövetség munkatársai ezen felhajtás részeként összeválogatták a Nationalelf történetének legfontosabb győzelmeit.
NSZK – Magyarország 3-2 (2-2)
Gólszerzők: Morlock (18.), Rahn (26.. 84.) ill. Bozsik (6.), Puskás (8.)
Az ’54-es világbajnokság döntőjében látszólag minden tényező a magyar válogatott mellett szólt, hiszen a csoportkörben hazánk válogatottja 8-3 arányban páholta el a németeket, és két sérülés miatt kihagyott mérkőzés után visszatért a kezdőbe az Aranycsapat kulcsjátékosa, Puskás Ferenc is. A mérkőzés a vártaknak megfelelően kezdődött: Bozsik és Puskás góljával már a 8. percben úgy tűnt, hogy ezúttal is kinéz egy alapos verés az NSZK-nak. A csoda azonban éppen itt következett, ugyanis a kontrákra, és fizikális párharcokra kihegyezett németek először fel tudtak állni, majd végül meg is tudták nyerni a mérkőzést, ezzel véget vetve a magyar válogatott 31 mérkőzés óta tartó veretlenségének.
Az elemzők szerint döntő tényező volt Németország első világbajnoki címének megnyerésében a csapat kifogástalan fizikai állapota volt, szemben például a sérüléséből valószínűleg nem 100%-osan felépült Puskással. No, meg azért befújt a bíró egy lest Öcsi bácsi 90. percben szerzett góljára teljesen alaptalanul…
Lengyelország – NSZK 0-1 (0-0)
Gólszerzők: – ill. Müller (76.)
A lengyel válogatott az 1974-es világbajnokság egyik legkomolyabb támadóerejével bírt, emellett pedig kiválóan tudták uralni a játékot rövidpasszos stílusukkal. A németek homlokegyenest ellenkező harcmodort képviseltek: mély védekezésükből hosszú kontrákkal hozták veszélybe az ellenfelek kapuját Beckenbauerék. A két csapat közti elődöntőt azonban egy igen kényes tényező tette élvezhetetlenné: az időjárás.
A zuhogó eső, és a játszhatatlanul mocsaras pálya okozta “kellemetlenségeket” végül az NSZK válogatottja bírta jobban, és Gerd Müller góljával a döntőbe lőtte övéit, ahol aztán elhódították az ország történetének második világbajnoki trófeáját.
NSZK – Hollandia 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Klinsmann (51.), Brehme (85.) ill. Koeman (89. – büntetőből)
Kiállítva: Völler (22.) ill. Rijkaard (22.)
A német és a holland válogatott közötti történelmi rivalizálás a ’80-as évek végére már-már véresen komolyra fordult. Történt ugyanis, hogy az 1988-as Eb elődöntőjében Hollandia 2-1 arányban kiejtette a házigazda Németországot, és az ünneplés részeképp a sikertől megrészegült Ronald Koeman a nemesebbik részét törölgette Olaf Thon mezével…
Nem csoda hát, hogy két esztendővel később bosszúra szomjazva vágott neki a Nationalelf az Oranje elleni vb-nyolcaddöntőjének, melynek már a 22. percében kitört a perpatvar: egy ronda verekedés után Völlernek és Rijkaardnak is el kellett hagynia a játékteret. Ezzel új helyzet állt elő, hiszen a németek támadószekciója, és a hollandok védelme is kulcsemberét veszítette el. Végül az NSZK bizonyult alkalmazkodóbbnak, és kiejtették a gyűlölt riválist, majd meg sem álltak a harmadik világbajnoki győzelemig…
Németország – Brazília 7-1 (5-0)
Gólszerzők: Müller (11.), Klose (23.), Kroos (24., 26.), Khedira (29.), Schürrle (69., 79.) ill. Oscar (90.)
A brazil válogatott nemcsak az elődöntő, hanem az egész vb toronymagas esélyesének számított, mielőtt jött Németország… A Nationalelf sikerére még Neymar kiválásával is kevesebb reményt láttak az elemzők, mint a hazai továbbjutásra, hiszen a németek nem világsztárjaik, hanem fegyelmezett játékuk révén jutottak oly messzire a sorozatban. Ennek ellenére a germánok összeroppantották az általuk korábban a végletekig kielemezett brazil védelmet, és rekordszámú rekordot döntöttek (legnagyobb arányú német győzelem, legnagyobb arányú brazil vereség, leggyorsabb két gól egy játékostól stb.).
Azt pedig azt hiszem, már említenem sem kell, hogy Németország ezúttal is megnyerte a világbajnokságot, így Löw fiai címvédőként utazhatnak Oroszországba.
Írta: Wernigg Márton
Bőven volt esélye lezárni a mérkőzést az andalúz csapatnak!
Remek formában van a fővárosi alakulat…
Sallai Roland kezdőként lépett pályára és csak az utolsó percekben cserélte le őt vezetőedzője…
Két év alatt megdöntené a klubcsúcsot
Semmit nem bíztak a véletlenre…
Remek mérkőzése volt a magyar középpályásnak a Manchester City ellen
Egyre több játékosuk lép szintet…
Az utolsó hét bajnokiból csak egyet nyertek meg…
Egyelőre nem kerül sor a frigyre…
A játékos eddig mindössze egy alkalommal tudott pályára lépni a sérülése miatt…
A játékos rettenetes számokat produkál…
Fejsérülését követően visszament a pályára…
Az olasz mester a horvát középpályását méltatta…
Másfél év után ismét elhagyta nevelőegyesületét…
A német címvédőnél már nem számít alapembernek…
Az új megállapodása 2029 nyaráig szól!
A 36 esztendős játékos többek között megfordult korábban az Arsenalban és a West Hamben
A horvát középpályásnak 39 évesen is akad még erő a lövésében…
Nem jött be a spanyol élvonal Endrick riválisának…
Fellélegezhetnek a spanyol fővárosban…
Akár már hétfőn bejelenthetik az átigazolását…
Újabb gól a brazil klasszistól a Santosban, ráadásul nem is akármilyen!
Megvan Robbie Keane első győzelme a bajnokságban…