A játékos egy ütközés után összeesett a pályán
Naby Keita is bemutatkozhatott az NB I-ben…
Továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát a bajorok
Átmenetileg 11 pontosra növelte előnyét Arne Slot csapata!
A Vasas felkapaszkodott az első két helyezett mögé…
Ezúttal is hibátlanul működött Carlo Ancelotti rendszere…
Az amszterdamiak már öt ponttal vezetik a bajnokságot…
Edersonnak esélye sem volt a hárításra!
Kétgólos hátrányból jött vissza Marco Rose csapata, de a győzelem már nem jött össze!
Egy 12 perces rövidzárlat jelentette a vendégek vesztét!
Oroszország hivatalosan 2010-ben nyerte el a csütörtökön rajtoló labdarúgó-világbajnokság rendezési jogát. Nyolc esztendő alatt a modellekből, papíralapú grafikákból és kisfilmekből valóság lett. Egészen lenyűgöző módon emelkedtek ki a földből a torna ékszerdobozai, avagy a stadionok, a helyszínek melyeknek 11 város ad otthon, köztük Moszkva a főváros, ahol két létesítmény is épült. Elképesztő infrastrukturális fejlődés, lélegzetelállító arénák, na meg több talicska pénz, mint amit az ember el tud képzelni. Stadionmustra című helyszínbemutató rovatunk negyedik részében Szentpétervár és Moszkva városába kalauzoljuk el önöket, avagy íme három aréna, mely összesen több mint 192 ezer(!) néző befogadására alkalmas.
Szentpétervár Oroszország balti-tengeri kikötővárosa. Az 1703-ban alapított város már viselte korábban a Petrográd, valamint a Leningrád nevet, ez utóbbit 1924-től egészen 1991-ig. Az ország második legnagyobb városa Moszkva után, lakossága 5,2 millió fő, a fővárostól pedig 687 km-re fekszik. Az 1 milliónál több lakossal rendelkező városok közül Szentpétervár fekszik a legészakabbra a világon, a városközpontját pedig az UNESCO által a világörökség részévé nyilvánították. A helyi klub a méltán híres Zenit Szentpétervár, amely évről évre ott van az európai kupaporondon, és nem is teljesít rosszul. Az együttes négyszeres bajnok, és háromszoros kupagyőztes. Kereken tíz éve megnyerték az UEFA-kupát, valamint az UEFA-szuperkupát, utóbbit a Manchester United legyőzésével. Az 1925-ben alapított klub otthona 2017 óta a Kresztovszkij Stadion, amely 67.000 ezer néző befogadására alkalmas. A világbajnokságon is hat találkozó otthonául szolgál a 750 millió dollárból létrehozott stadion. Különlegessége, hogy behúzható tetővel rendelkezik.
Június 15., 17:00 • Marokkó – Irán
Június 19., 20:00 • Oroszország – Egyiptom
Június 22., 14:00 • Brazília – Costa Rica
Június 26., 21:00 • Nigéria – Argentína
Július 03., 16:00 • Nyolcaddöntő
Július 14., 16:00 • Bronzmérkőzés
Moszkva Oroszország fővárosa, Európa legnagyobb, és legnépesebb városa, lakosainak a száma 12,5 millió fő. Az 1147-ben a legenda szerint I. György kijevi nagyfejedelem által alapított város nem csak az ország, de Kelet-Közép-Európa elsődleges politikai, kulturális, gazdasági, pénzügyi, oktatási és közlekedési központja. Moszkvában két világbajnoki helyszín is található. Elsőként a Szpartak Moszkva csapatát, és annak stadionját vizsgáljuk meg, az Otkrityije Arénát. A Szpartak az egyik leghíresebb és legeredményesebb orosz klub. Az együttes 12 alkalommal hódította el a szovjet bajnoki címet, az orosz bajnokságot pedig 10 alkalommal nyerte meg, legutóbb a 2016/17-es szezonban. Szinte állandó résztvevője minden évben a csapat a Bajnokok Ligájának, vagy éppen az Európa-ligának. A csapat mostani létesítménye 2010 és 2014 között épült, mintegy 430 millió dollárból. A világbajnokságon 45.000 ezer néző befogadására alkalmas arénában szerepel az orosz válogatott is 2014 óta a hazai meccsein. A vb ideje alatt öt találkozót bonyolítanak le a színfalai között.
Otkrityije Aréna, Moszkva
Június 16., 15:00 • Argentína – Izland
Június 19., 17:00 • Lengyelország – Szenegál
Június 23., 14:00 • Belgium – Tunézia
Június 27., 20:00 • Szerbia – Brazília
Július 03., 20:00 • Nyolcaddöntő
A másik moszkvai létesítmény a világbajnokság legnagyobb stadionja, a Luzsnyiki Stadion, mely a Szpartak Moszkva otthona is volt, valamint válogatott meccseket is szoktak itt lebonyolítani, ezen felül az 1999-es UEFA-kupa döntőjét, és 2008-ban a Bajnokok Ligája fináléját is itt rendezték. Ez a létesítmény a világ egyik legmodernebb és legnagyobb stadionja, az UEFA pedig már 1999-ben 5 csillagot adott neki. Nem csak a mostani vb-nek a központi stadionja, de az 1980-as nyári olimpiai játékok alkalmával is ilyen szerepet töltött be. Építése 1954 és 1956 között zajlott le, 1977 és 1980 között kibővítették, majd többször felújították, legutóbb 2013 és 2017 között. A stadion jelenleg 81.000 ezer fő (!) befogadására alkalmas. A 2013 és 2017 közötti felújítás költségei 411 millió dollárba kerültek. A világbajnokság nyolc mérkőzést bonyolítanak le itt, köztük a két elődöntőt és a döntőt.
Luzsnyiki Stadion, Moszkva
Június 14., 17:00 • Oroszország – Szaúd-Arábia
Június 17., 17:00 • Németország – Mexikó
Június 20., 14:00 • Portugália – Marokkó
Június 26., 16:00 • Dánia – Franciaország
Július 01., 16:00 • Nyolcaddöntő
Július 10., 20:00 • Elődöntő
Július 11., 20:00 • Elődöntő
Július 15., 17:00 • Döntő
Minden, amit a világbajnokságról, annak jelenéről és múltjáról tudni érdemes. Csoport és csapatbemutató cikksorozat, visszatekintő, avagy minden torna története és érdekességei, legek, statisztikák, egyedi és érdekes témák. A világbajnoki kisokos a torna nyitónapjáig minden nap újabb és újabb cikkekkel, témákkal bővül. A FociClub.hu csapata helyzetbe hoz, avagy tarts velünk a tornai kezdetéig és a vb alatt egyaránt, s ígérjük nem maradsz le semmi fontosról.
A FociClub.hu vb-visszatekintő című rovatában az eddigi 20 torna történetével, érdekességeivel és győzteseivel ismerkedhettek meg. Minden egyes évszám alatt ott egy “kisokos”, avagy tudj meg mindent a sportág legrangosabb eseményéről. Az évszámok kattinthatóak, a nyitómeccsig minden nap bemutatunk egy újabb és újabb tornát. Kellemes kalandozást térben és időben.
A játékos egy ütközés után összeesett a pályán
Naby Keita is bemutatkozhatott az NB I-ben…
Továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát a bajorok
Átmenetileg 11 pontosra növelte előnyét Arne Slot csapata!
A Vasas felkapaszkodott az első két helyezett mögé…
Ezúttal is hibátlanul működött Carlo Ancelotti rendszere…
Az amszterdamiak már öt ponttal vezetik a bajnokságot…
Edersonnak esélye sem volt a hárításra!
Kétgólos hátrányból jött vissza Marco Rose csapata, de a győzelem már nem jött össze!
Egy 12 perces rövidzárlat jelentette a vendégek vesztét!
Átvette az első csapat irányítását…
A baszk együttes tapad a Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid hármasra, míg a Valladolid egyre reménytelenebb helyzetbe kerül…
Nagyon fontos három pontot gyűjtött be a Como…
A csapatkapitányi karszalagot is megkapta…
James Rodríguezék veretlenül vezetik a bajnokságot…
Mikel Artetának is bele kell(ene) törődnie…
“Innen kell felállnunk, amit csak munkával és összetartással tudunk megtenni….”
Különösen a profi szinten ritkán látható…
A Genoát sikerült legyűrnie a milánói alakulatnak…
Ketten is dupláztak a hat gólt hozó meccsen…
Az idénynyitó nagy részében emberhátrányban játszottak…
A vereséget így sem tudta elkerülni a Grazer AK…
Egy kapushibán ment el a győzelem…
A Kanári-szigetekről három ponttal térhetnek haza a katalánok…
Cunha intézte a Wolvesnak a győzelmet