Tegnap este Oroszország Egyiptom ellen megkezdte a csoportkörök második sorát a világbajnokságon, ma kora délután pedig Portugália is újra pályára lépett méghozzá Marokkó ellen. Az összecsapásnak nagyon nagy tétje volt, hiszen mindkét válogatott számára rendkívüli fontosságú lett volna a győzelem. A találkozó végén viszont csak az egyik nemzeti együttes örülhetett…
A két válogatott története során ez idáig csupán egyszer találkozott egymással, még 1986-ban a mexikói világbajnokságon. Akkor némi meglepetésre az észak-afrikai együttes győzni tudott európai ellenfele ellen, méghozzá egész simán, 3-1-re. Ezt az eredményt a mai mérkőzésen csak nagyon nagy képzelőerővel tudtuk volna magunk elé vetíteni. A szövetségi kapitányok egyébiránt nagyon keveset változtattak az első fordulós mérkőzéshez képest, így minden tekintetben egy jó találkozóra volt kilátás.
Ronaldo épp a 4. gólját szerzi ezen a világbajnokságon. (kép: Reuters)
Az első játékrészben a portugálok szinte azonnal bekezdtek, egészen pontosan a 4. percben. Egy kis-szögletet követően Moutinho ívelt a tizenhatoson belülre, ahol Ronaldo remekül bújt ki a marokkói védők közül és fejelt védhetetlenül ellenfelének a kapujába. A Real Madrid klasszisának ez volt a 85. válogatottbeli gólja, amivel ezen a listán megelőzte Puskás Ferencet. Néhány perccel később pedig a 86. találata is meg lehetett volna Ronaldonak, de ezúttal célt tévesztett. A 11. percben majdnem jött az egyenlítés Benatia révén, fejesére viszont remekül ért le Rui Patrício. Kis idő múlva újra az afrikai csapat játékosai veszélyeztettek. Először a 18. percben Ziyech került helyzetbe, de lövését blokkolták, majd a 19. minutumban pedig Boussoufa előtt lehetett volna lehetőség, de a bíró támadó szabálytalanságot fújt le. Néhány perccel később újra Ziyech bátorkodott lövésre, de Rui Patrício eszén ezúttal sem tudott túljárni a marokkói. A 38. percben majdnem kettőre duzzadt a portugálok előnye. Ronaldo volt ismételten főszerepben, de ezúttal előkészítőként. Remek passzát viszont nem tudta értékesíteni Guedes, vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy Munir kapus védett nagyot. A félidő hajrájában az afrikaiak többször is felértek a portugál kapu elé, de a hatékonyság az újfent elmaradt, így maradt az 1-0-s félidei állás.
Rui Patrício óriási védése a második félidőben. (kép: Reuters)
A második félidőre kivonulva a szövetségi kapitányok nem eszközöltek változtatást a csapatokon, így ugyanazok a labdarúgók kezdték ezt a játékrészt is, mint az elsőt. Az 51. percig kellett várni az első lehetőségre, de Ronaldo az előtte kínálkozó lehetőséget kb. a stadion 40. sorába lőtte. Hat perccel később a legnagyobb marokkói helyzetet jegyezhettük fel. Egy jobboldali szabadrúgást követően Belhanda fejelt, de a földön megpattanó labdát Rui Patrício káprázatosan hárította. Megkockáztatnánk, hogy eddig ez volt a vb legnagyobb védése. Marokkó azonban itt nem állt meg, továbbra is nyomás alatt tartották a portugálokat, de az egyenlítés csak nem akart összejönni. Portugália pedig nyugodtan tartotta az eredményt, igaz ehhez semmilyen támadójáték nem párosult, ami egy kissé veszélyessé tette a helyzetüket. A hajrában mindkét tizenhatoson belül akadtak kétes szituációk, de a videóbíró nem szólt közbe. A 90. percben Ziyech próbálkozott, de lövését Pepe blokkolta nagyszerűen. Ennek eredményeképp maradt az 1-0, amivel Portugália átvette “B” csoportban a vezetést és nagy lépést tett a továbbjutás felé. Marokkó számára pedig vélhetően már csak egy mérkőzés lesz ezen a világbajnokságon.
2018-as FIFA labdarúgó-világbajnokság, Oroszország
Portugália – Marokkó 1-0 (1-0)
Helyszín: Luzsnyiki Stadion (Moszkva) – néző; Vezette: Mark Geiger (német)
Gólszerzők: Ronaldo (4.) ill. –
Sárga: Adrien Silva (90+2.) ill. Benatia (40.)
Piros: – ill. –
Portugália: Rui Patricio – Cédric, Pepe, Fonte, Raphael – B Silva (Martins 59.), Carvalho, Moutinho (Adrien Silva 89.), Joao Mario (Fernandes 70.) – Ronaldo, Guedes; Szövetségi kapitány: Fernando Santos
Marokkó: El Kajoui – Dirar, Benatia, Da Costa, Hakimi – El Ahmadi (Fajr 86.), Boussoufa – Amrabat, Belhanda (Carcela-Gonzalez 75.), Ziyach – Boutaib (El Kaabi 69.); Szövetségi kapitány: Herve Renard
Minden, amit a világbajnokságról, annak jelenéről és múltjáról tudni érdemes. Csoport és csapatbemutató cikksorozat, visszatekintő, avagy minden torna története és érdekességei, legek, statisztikák, egyedi és érdekes témák. A világbajnoki kisokos széleskörű információs tárháza a 2018-as oroszországi tornának.
A FociClub.hu vb-visszatekintő című rovatában az eddigi 20 torna történetével, érdekességeivel és győzteseivel ismerkedhettek meg. Minden egyes évszám alatt ott egy “kisokos”, avagy tudj meg mindent a sportág legrangosabb eseményéről. Az évszámok kattinthatóak, a nyitómeccsig minden nap bemutatunk egy újabb és újabb tornát. Kellemes kalandozást térben és időben.