Több országban nyert bajnoki címet és kupát is…
A Manchesteri csapat finoman szólva sem elégedett a jelenlegi támadóival…
Továbbra sem elégedettek a londoniak a csapat tűzerejével…
Fiatal kora ellenére sok nemzetközi tapasztalattal bír…
Négy napjuk van egyességre jutnia a feleknek…
Ki másról is szólhatott volna a Galata és a Fener derbije, mint a portugál trénerről…
“Hiszek a kialakult keretben…”
Lengyel élvonalbeli együttes érdeklődött iránta…
Még mindig kieső helyen kispestiek…
Nagyon gyorsan túltette magát a futballvilág a röpke válogatott szüneten. A Premier League csapataihoz szinte az összes játékos rendben, egészségesen tért vissza klubjához, ahol immár az 5. fordulóval folytatódik a kiélezett küzdelem a bajnoki címért, a nemzetközi kupaindulásért, illetve a drámai kiesés ellen.
Premier League – 5. forduló
Mostanság elég jellemző az angol bajnokságra, hogy az adott forduló legfontosabb rangadóján már a szombat kora délutáni kezdéskor túl is esünk. Így lesz ez most a nyáron egyetlen játékost sem igazoló Spurs és a tabellát hibátlanul vezető Liverpool esetében is. A „Vörösök” támadójátéka ugyan egyelőre visszafogottabb, de a védelem a még kissé idegesen mozgó Alisson kapus teljesítménye ellenére is remekel: egyetlen gólt kaptak nettó 360 perc. A legutóbb meglepő, Watford elleni vereségbe beleszaladó Tottenhamet kár is lenne temetnünk. Fontosabb hiányzó a hazaiaktól Alli, Janssen és Lloris lesz, míg a ’Poolnak Lovrent és Oxlade-Chamberlaint kell továbbra is nélkülöznie. Mivel az új Spurs stadion átadása még mindig csúszik, természetesen ez a meccs is a szépséges és időtálló Wembleyben lesz, mégpedig Michael Oliver játékvezetése mellett. A fogadóirodák elsősorban Jürgen Kloppék győzelmét várják, de ahogy már említettük, óva intenénk mindenkit a „Sarkantyúsok” lenézésétől.
A bajnok City egyébként haza pályán folytatja a menetelést, mégpedig az újoncként egészen jól rajtoló Fulham ellen. Az esélyek egyértelműek. A manchesteri „Kékekkel” ellentétben még mindig százszázalékos a szezon előtt lesajnált Chelsea, és a Watford is. A Chelsea a következő fordulót akár az élről is várhatja, főleg ha a Spurs és a ’Pool leikszel egymással. A londoniakra ugyanis nem vár túl nagy kihívás a Stamford Bridge-en: Maurizio Sarrinak „csak” a Cardiff ellen kell győzelemre vezetnie tanítványait. Az év eddigi meglepetéscsapatának számító Watford legutóbb a Spurs ellen is lehetetlen küldetésre vállalkozott, mégis jól jött ki a megmérettetésből. Ma a színtelen-szagtalan, de mégis favorit Manchester United látogat a Vicarage Roadra a „Darazsakhoz”.
Érdemes még megemlíteni a táblázat legalján szenvedő West Hamet. A „Kalapácsosok” nullapontos kezdése már annyiban is megdöbbentő, hogy egész jó felkészülésen vannak túl. Az angol futball gyilkos tempójába láthatóan belefásuló Manuel Pellegrini hiába végzett egész jó felkészülést (bár nem éppen világverő csapatok ellen) a nyáron, az eredmények nem akarnak jönni, pedig remek játékosokat igazoltak az augusztus 9-ig tartó transzferidőszakban. Vajon a mindig hullámzó Everton ellen meglesz az áhított első pont(ok)?
A forduló programja – Szombat:
Tottenham Hotspur – Liverpool 13:30 (tv: Spíler TV, élő)
Bournemouth – Leicester City 16:00
Chelsea – Cardiff City 16:00
Huddersfield Town – Crystal Palace 16:00
Manchester City – Fulham 16:00
Newcastle United – Arsenal 16:00 (tv: Spíler TV, élő)
Watford – Manchester United 18:30 (tv: Spíler TV, élő)
Vasárnap:
Wolverhampton Wanderers – Burnley 14:30 (tv: Spíler TV, élő)
Everton – West Ham United 17:00 (tv: Spíler TV, élő)
Hétfő:
Southampton – Brighton & Hove Albion 21:00
A bajnokság állása:
Több országban nyert bajnoki címet és kupát is…
A Manchesteri csapat finoman szólva sem elégedett a jelenlegi támadóival…
Továbbra sem elégedettek a londoniak a csapat tűzerejével…
Fiatal kora ellenére sok nemzetközi tapasztalattal bír…
Négy napjuk van egyességre jutnia a feleknek…
Ki másról is szólhatott volna a Galata és a Fener derbije, mint a portugál trénerről…
“Hiszek a kialakult keretben…”
Lengyel élvonalbeli együttes érdeklődött iránta…
Még mindig kieső helyen kispestiek…
Bőven volt esélye lezárni a mérkőzést az andalúz csapatnak!
Remek formában van a fővárosi alakulat…
Sallai Roland kezdőként lépett pályára és csak az utolsó percekben cserélte le őt vezetőedzője…
Két év alatt megdöntené a klubcsúcsot
Semmit nem bíztak a véletlenre…
Remek mérkőzése volt a magyar középpályásnak a Manchester City ellen
Egyre több játékosuk lép szintet…
Az utolsó hét bajnokiból csak egyet nyertek meg…
Egyelőre nem kerül sor a frigyre…
A játékos eddig mindössze egy alkalommal tudott pályára lépni a sérülése miatt…
A játékos rettenetes számokat produkál…
Fejsérülését követően visszament a pályára…
Az olasz mester a horvát középpályását méltatta…
Másfél év után ismét elhagyta nevelőegyesületét…