Jelen állás szerint a szezon végén lejár a szerződése
Újabb edzőváltás a Rossonerinél…
Azonban egy játékos visszatérhet a pályára…
Ismerős szám a Real Madrid drukkerek számára…
Kettős győzelemmel intézték el Sallói Dánieléket…
A Nyíregyháza jutott tovább a következő körbe…
A szezon egyik legjobb mérkőzésén!
Szerda este a 2008. november 1-jén megrendezett DAC-Slovan rangadó tizedik évfordulója alkalmából a MOL Aréna VIP termében a DAC és a YBS fanklub közös szervezésében emlékestet tartottak.
Az emlékesten a DAC egykori labdarúgói Novota János és Németh Krisztián voltak a vendégek, akiknek eleven emlékeik voltak az akkori eseményekről.
A beszélgetés elején Karaffa Attila szavalta el Kiss Balázs versét, amely a téma kapcsán született és Lengyel Krisztián, a szurkolóverés során súlyos sérüléseket elszenvedett DAC-rajongó történetéről is mesél. Ahogy a szervezők elárulták, Krisztiánnal több próbálkozás ellenére sem sikerült felvenni a kapcsolatot, az utolsó információk alapján a tíz évvel ezelőtti rendőrtámadás következményeként hallása tartósan sérült.
A Slovan elleni rangadó előtt érezni lehetett, hogy a DAC keretét gyengíteni szeretnék bizonyos csoportok, ezért eltiltásra került több játékos, ami a csapat teljesítményén is meglátszott. Ugyanakkor őszintén elismerték, a pályán a pozsonyiak jobban teljesítettek, így a négygólos vereség megérdemelt volt, más kérdés, hogy a 17 percben bekövetezett rendőri beavatkozás, amely a magyar szurkolók ellen irányult, mindenkiben nyomot hagyott.
A felelősöket közben azóta se ismerjük, igaz, a klubra hárult ennek terhe a hivatalos álláspont szerint, mert a 6100 néző helyett jóval több kapott helyet a stadionban, más kérdés, mi tetté szüksgessé a rendőri beavatkozást.
A két egykori DAC futballista elmondta az események hatására a mérkőzés után a csapatot mégjobban összekovácsolták a történetek és az ősz a játékosok és a szurkolók közötti kapocs megerősödéséről szólt. Németh Krisztián kiemelte kifejezetten örül annak, hogy a tíz évvel ezelőtti események sem tudták megtörni a DAC-ot és az új tulajdonosoknak köszönhetően egy olyan közeg alakult ki, amley hétről hétre 7-8 ezer embert csalogat a MOL Arénába. A DAC-nál dolgozó szakember kiemelte nagyon reméli ha végleg elkészül az aréna akkor 13 ezren is lesznek a stadionban. Novota is köszönetet mondott a klubnak, hogy lehetőséget adtak neki edzőként is Dunaszerahelyen, ahol napjainkban teljesen más sporthangulat uralkodik. Mindkét játékos azzal járta mondandóját, hogy nem szabad hagyni, hogy ilyen esemény bármikor újra előfordulhasson.
A beszélgetést követően az est résztvevői a Trianon emlékfánál mécses gyújtásával emlékeztek meg a tíz évvel ezelőtti eseményekről, ahol Karaffa Attila kitért arra, hogy mindig nem tudjuk, miért kellett a szurkolókra támadni azon a mérkőzésen, majd az emlékezők közösen elénekelték a Himnuszt.
Forrás: dunaszerdahelyi.sk
Jelen állás szerint a szezon végén lejár a szerződése
Újabb edzőváltás a Rossonerinél…
Azonban egy játékos visszatérhet a pályára…
Ismerős szám a Real Madrid drukkerek számára…
Sérülése miatt az előző öt meccset kihagyta…
Kettős győzelemmel intézték el Sallói Dánieléket…
A Nyíregyháza jutott tovább a következő körbe…
A szezon egyik legjobb mérkőzésén!
Hiába próbálkoztak, semmi nem ment be a Laziónak
Tovább robog a negatív rekordok felé a Southampton!
Egyedüli alsóbb osztályú csapatként lesz ott az elődöntőben a Bielefeld…
Justin Kluivert szépségdíjas találata nem volt elegendő a vendégek pontszerzéséhez…
Legutóbbi 4 bajnokijából a harmadikat nyerte meg Oliver Glasner csapata!
A Bournemouth támadója Kerkez Milos passzát követően szerzett csodaszép találatot…
A szoros meccs összejött, a bravúr azonban elmaradt…
Sergio Mullor kijelölte a keretét…
Indul a nagytakarítás és a fiatalítás…
Derült égből villámcsapás…
Több országban nyert bajnoki címet és kupát is…
A Manchesteri csapat finoman szólva sem elégedett a jelenlegi támadóival…
Továbbra sem elégedettek a londoniak a csapat tűzerejével…