Francia szélső csatlakozott a zöld-fehérekhez…
Akár már januárban sor kerülhet a váltásra…
Javában zajlanak a tárgyalások…
A spanyol lapok már az utódját is megnevezték…
Az Atléticora hazai, a Real Madridra és a Barcelonára idegenbeli mérkőzés vár!
Több csapattal is tárgyalásban állnak…
A Premier League-ben is kipróbálhatja magát a középpályás…
A napokban még egy másik klubbal hozták hírbe…
Az olasz mester keményen beleállt a kritikákba…
A Chelsea és az FC Barcelona Japánban csapott össze, ahol a két csapat már megkezdte a felkészülést és most egy barátságos mérkőzésen találkoztak.
Antoine Griezmann először lépett pályára a Barca szerelésében, méghozzá rögtön kezdőként. A nyáron szerződtetett francia klasszis a támadósor közepén kapott lehetőséget és meglepően jól működött Suarez szerepkörében. Sokan aggódtak, hogy Griezmann nem fog majd klappolni a katalán csapatba, ám az első percek alapján alaptalan erre gondolni: a beindulásaival kísértetiesen hasonlít Suarezre, de az összjátékokban is egész jól használható. Ehhez pedig hozzá jön még, hogy több poszton is bevethető, így kíváncsian várhatjuk, mi mindent lehet majd belőle kihozni a következő szezon során.
Az első félidőben rajta kívül nem sok jó teljesítményt jegyezhettünk fel barcelonai részről. Dembele még a szokásosnál is pontatlanabb volt az oldalvonal mentén, Sergi Roberto pedig a védelem többi tagjával együtt csak óvatos, közepes meccset futott. A fiatalok sem alkottak maradandót: Puignak voltak szép mozzanatai, ahogy Colladónak is, de a világot nem váltották meg. Ugyanez igaz Oriol Busquetsre, aki nem csak a középpálya közepén és jobb oldalán kapott lehetőséget, de még a védelem jobbszélén is kipróbálta őt Valverde.
A londoniaknál talán még ennyire sem volt ütős a produkció. A fehér mezesek keveset birtokolták a labdát, felállt védelemmel viszont többnyire eredményesen tudták távol tartani a kapujuktól a Barcát. Ami nehezen ment nekik, az a letámadások semlegesítése és a labdakihozatal – többször is veszélybe került Kepa kapuja rossz helyen elvesztett labdák után. A csapatrészek sem élnek még együtt igazán: gyakran volt túl hosszú a Chelsea, a középpálya olykor túl messze volt a védelemtől, illetve a támadók is jól el tudtak tűnni hosszú időre. Érdemes kiemelni tőlük viszont a Mount, Pulisic, Abraham triót. Nincsenek még kirobbanó formában, elég pontatlanok voltak, rengeteg rossz passzal és lövéssel, de a fantázia egyértelműen megvan bennük. Különösen igaz ez az amerikai Pulisicra, aki Hazard helyén kapott lehetőséget és elég jól mozgott. A következő szezon egyik kellemes meglepetése lehet majd.
Az első félidő egyetlen gólt hozott: a Chelsea letámadása váratlanul érte Sergio Busquetset, aki hatalmasat hibázott, Jorginho jó helyen vette el tőle a labdát, amit egy passz után Abraham lőtt a kapuba.
A második félidőben jöttek a cserék – a Barca gyakorlatilag egyből sort cserélt, a Chelsea több részletben hajtotta végre a változtatásait. A katalánok kezdtek jobban: ez a sor jóval erősebbnek tűnt, különösen Rafinha mozgott jól, de a balszélen Carles Perez is sokat és jól vállalkozott. Frenkie de Jong támogatta őket hátulról, aki remek fogás volt, nagyon hasznos tagja lesz majd a csapatának. A Chelsea-né az egyéni teljesítmények nem javultak ilyen ütemben, keveset volt náluk a labda, de megúszták a gránátvörös-kék rohamokat. Sőt, a hajrában ismét villantak egy kontra után. Barkley használta ki a katalán védők szétszórtságát és hogy nem léptek ki rá, majd távolról egy ütemtelen lövéssel lepte meg Netót. 2-0-ra változtt így az eredmény. A folytatásban már csak egyszer rezdült a háló: Rakitic a hosszabbításban talált be, kialakítva a 2-1-es végeredményt.
A Chelsea tehát végül is sima győzelmet aratott, holott egyáltalán nem beszélhettünk angol uralomról a Saitama Stadionban. Nagyon gazdaságosak voltak és hatékonyak, viszonylag kevés hibával – épp ezért nyertek. A jó játéktól viszont még ők is nagyon messze jártak, van még hová fejlődni. Mind a két oldalon.
Barcelona – Chelsea 1-2
G.: Abraham (34.), Barkley (81.), Rakitic (91.)
Barcelona: ter Stegen (Neto) – Jordi Alba (Jaime), Umtiti (Lenglet), Pique (Todibo), Sergi Roberto (Semedo) – Puig (Alena), Sergio Busquets (Frenkie de Jong), Oriol Busquets (Rafinha) – Dembele (Malcom), Griezmann (Rakitic), Collado (Carles Perez). Edző: Valverde.
Chelsea: Kepa Arrizabalaga – Emerson (Alonso), Christensen (Tomori), David Luiz (Zouma), Azpilicueta (Zappacosta) – Mount (Barkley), Jorginho (Drinkwater), Kovacic (Bakayoko) – Pulisic (Giroud), Abraham (Kenedy), Pedro (Batshuayi). Edző: Lampard.
Francia szélső csatlakozott a zöld-fehérekhez…
Akár már januárban sor kerülhet a váltásra…
Javában zajlanak a tárgyalások…
A spanyol lapok már az utódját is megnevezték…
Az Atléticora hazai, a Real Madridra és a Barcelonára idegenbeli mérkőzés vár!
Több csapattal is tárgyalásban állnak…
A Premier League-ben is kipróbálhatja magát a középpályás…
A napokban még egy másik klubbal hozták hírbe…
Az olasz mester keményen beleállt a kritikákba…
A védő a Las Palmas elleni mérkőzésen léphetett ismét pályára…
Nem alakult túl jól számára az első szezonja új csapatánál!
Korábbi csapatával boronálták össze…
Néhány meccset kihagyni kényszerül…
Kezdenek lemaradni a lisszaboni csapatokról…
Hamarosan visszatérhet korábbi csapatához…
Az olasz klub 2026 nyaráig kötött vele szerződést!
Ismét 3 pont a különbség az éllovas Napoli és az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Inter között!
Visszakapaszkodott a legjobb 4-be Pep Guardiola csapata!
Minden átigazolási hír egy helyen!
Jelenleg is tárgyalnak a klubok a szerződtetés részleteiről
Először kapituláltak a miskolciak az edzőtáborban…
Immár Carlo Ancelotti csapata vezeti a spanyol bajnokságot…
A Getafe elleni mérkőzésen
Mutatjuk, hová rangsorolták a magyar élvonalat…