Másfél év után ismét elhagyta nevelőegyesületét…
A német címvédőnél már nem számít alapembernek…
Az új megállapodása 2029 nyaráig szól!
A 36 esztendős játékos többek között megfordult korábban az Arsenalban és a West Hamben
A horvát középpályásnak 39 évesen is akad még erő a lövésében…
Nem jött be a spanyol élvonal Endrick riválisának…
Fellélegezhetnek a spanyol fővárosban…
Akár már hétfőn bejelenthetik az átigazolását…
Újabb gól a brazil klasszistól a Santosban, ráadásul nem is akármilyen!
A cseh legenda teljesen őszintén elmesélte élete talán legjobb pillanatát, ami a futball pályán történt vele.
Ki ne tudná a foci berkeiben, hogy mit is jelent az a “panenka”? Lehet, hogy a focista neve nem mond sokat a fiatalabb generációknak, de a panenkás tizenegyest mindenki ismeri, hiszen Panenkáról lett elnevezve ez a kicsit szemtelen, ám annál merészebb és látványosabb büntető végrehajtási forma.
A mai nap folyamán a Bajnokok Ligájában a Barcelonát fogadja a cseh Slavia Praha. A Goal pedig megkereste a cseh legendát, Antonín Panenka-t, aki exkluzív interjút adott.
Azt a bizonyos gólt egy EB-döntőben merte bevállalni 1976-ban, és nevetve nyilatkozta, hogy ha ott és akkor azt kihagyja, akkor mehetett volna gyári munkásnak. A videóért katt IDE! A gól 1:40-től tekinthető meg.
“A döntő előtt egyáltalán nem voltam ideges. Ilyen kis nemzetként már az is óriási eredmény volt, hogy a fináléig eljutottunk.
Abban a pillanatban, amikor rám került a sor a büntetőknél, úgy éreztem, hogy ez a legjobb módja a tizenegyes elrúgásának. Életemben amúgy egyetlen alkalommal hibáztam el büntetőt, ezt a formát pedig kb. két évvel az Eb előtt találtam ki.
Persze tudtam azt, hogy ha utolsóként hibázok és nem nyerünk, akkor elzavartak volna dolgozni egy gyárba (Nevet).
Megfigyeltem, hogy minden kapus elmozdul valamelyik irányba, ezért úgy döntöttem, hogy ha középre lövöm a labdát, akkor sikerrel járhatok.
Sokat gyakoroltam a kapusunkkal, Hruskával, aki gyakran túljárt az eszemen és sok pénzt, illetve csokit vesztettem emiatt, aztán elkezdtem alkalmazni a kis trükkömet, és sokkal többször jártam eredménnyel.
Büszke vagyok rá, hogy rólam nevezték el ezt a fajta tizenegyest. Pár évvel ezelőtt megkeresett egy dél-afrikai tv-műsor és bemutatott nekem 50 ilyen gólt a világ minden tájáról.
Érdekes volt, hogy nem egy nagy sztáré, hanem szerintem egy paraguayi másodosztályban szereplő játékosé volt a legjobban kivitelezett lövés” – nyilatkozta Panenka a Goal-nak.
Másfél év után ismét elhagyta nevelőegyesületét…
A német címvédőnél már nem számít alapembernek…
Az új megállapodása 2029 nyaráig szól!
A 36 esztendős játékos többek között megfordult korábban az Arsenalban és a West Hamben
A horvát középpályásnak 39 évesen is akad még erő a lövésében…
Nem jött be a spanyol élvonal Endrick riválisának…
Fellélegezhetnek a spanyol fővárosban…
Akár már hétfőn bejelenthetik az átigazolását…
Újabb gól a brazil klasszistól a Santosban, ráadásul nem is akármilyen!
Megvan Robbie Keane első győzelme a bajnokságban…
Zsinórban a harmadik döntetlenjével elfogyott a címvédő előnye…
A játékos egy ütközés után összeesett a pályán
Naby Keita is bemutatkozhatott az NB I-ben…
Továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát a bajorok
Átmenetileg 11 pontosra növelte előnyét Arne Slot csapata!
A Vasas felkapaszkodott az első két helyezett mögé…
Ezúttal is hibátlanul működött Carlo Ancelotti rendszere…
Az amszterdamiak már öt ponttal vezetik a bajnokságot…
Edersonnak esélye sem volt a hárításra!
Kétgólos hátrányból jött vissza Marco Rose csapata, de a győzelem már nem jött össze!
Egy 12 perces rövidzárlat jelentette a vendégek vesztét!
Átvette az első csapat irányítását…
A baszk együttes tapad a Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid hármasra, míg a Valladolid egyre reménytelenebb helyzetbe kerül…
Nagyon fontos három pontot gyűjtött be a Como…