Görögország: utcahosszal lett bajnok az Olympiakosz – KÖRKÉP
A görög bajnokság (Szuperliga) 2019-2020-as szezonjában is az elmúlt hétvégén rendezték meg az utolsó fordulót…
LIVE: Η Φιέστα Πρωταθλήματος της Ομάδας μας! / Our Team’s Championship Celebrations! https://t.co/NYEjFBAZfs#Olympiacos #Olympiacos45 #GreekChampions #Champions #slgr #Greece #Piraeus #WeLovePiraeus #Football #WeKeepOnDreaming
— Olympiacos FC (@olympiacosfc) July 19, 2020
A bajnok címet az Olympiakosz Pireusz csapata már hetekkel ezelőtt bebiztosította a második helyen végző PAOK Szaloniki gárdája előtt 18 ponttal. Az utolsó fordulóban már semmi változás nem történt az egyes helyezéseket illetően, a második-harmadik hely volt még kérdéses. Búcsúzóul azért a bajnok 3-0-ra ütötte ki a dobogó harmadik fokán az Európa-liga-selejtező AEK Athént, amelynek így esélye sem lehetett az előzésre. A negyedik helyen végző Panathinaikosz korábbi pénzügyi mulasztásai következtében nem vehet részt a nemzetközi kupasorozatokban, így a másik két fennmaradó El-selejtezős helyet az Arisz Szaloniki és az OFI Kréta foglalta el. Előbbi színeiben a Korhut Mihály 28 mérkőzésen lépett pályára az idei szezonban, most már azonban szabadon igazolhatóvá vált.
A felsőház végeredménye
Ami az alsóház küzdelmeit illeti, az Atromitosz nem tudta letaszítani az első helyről az Aszterasz Tripolisz gárdáját, így a magyar válogatott kapus, Megyeri Balázs csapata összességében a nyolcadik helyen zárta az idényt. A szezonban 19 meccsen védő 30 esztendős portás szerződése lejárt a klubnál, és a helyi sajtó értesülései szerint biztosra vehető a távozása.
Az alsóház végeredménye
A góllövőlista élmezőnye
(Tabellák: eredmények.com)