A játékos egy ütközés után összeesett a pályán
Naby Keita is bemutatkozhatott az NB I-ben…
Továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát a bajorok
Átmenetileg 11 pontosra növelte előnyét Arne Slot csapata!
A Vasas felkapaszkodott az első két helyezett mögé…
Ezúttal is hibátlanul működött Carlo Ancelotti rendszere…
Az amszterdamiak már öt ponttal vezetik a bajnokságot…
Edersonnak esélye sem volt a hárításra!
Kétgólos hátrányból jött vissza Marco Rose csapata, de a győzelem már nem jött össze!
Egy 12 perces rövidzárlat jelentette a vendégek vesztét!
Az Európa-bajnoksághoz hasonlóan 2020-ról 2021 nyarára halasztották a dél-amerikai kontinens nemzetközi tornáját, a legősibb kontinentális vetélkedőnek számító Copa Américát, melyre végül Brazíliában kerülhet sor június 13-tól július 10-ig…
(Photo by Lucas Uebel/Getty Images)
Azok után, hogy Kolumbiától elvették a rendezés jogát az országban uralkodó polgárháborús viszonyok miatt, később pedig a dél-amerikai szövetség (CONMEBOL) a társrendezőnek tervezett Argentína rendezését is megvétózta, Brazília személyében jelölték ki az idei torna házigazdáját.
A mérkőzéseket négy város öt stadionjában bonyolítják le. A kultikus riói Maracana mellett a másik riói stadionban, az Estadio Nilton Santosban, valamint a Brazíliavárosban található Estádio Nacional Mané Garrinchaban, valamint Cuiabá és Goiania városaiban bonyolítják majd le a torna egyes mérkőzéseit. Az egyes helyszíneket külön írásban mutattuk be részletesen.
A Campeonato Sudamericano (dél-amerikai bajnokság) a legrégibb nemzetközi labdarúgótorna a világon. Az első kiírása 1916-ban történt – 14 évvel az első világbajnokság előtt. A sportág ugyan az angoloktól indult, de a 19. század második felétől Dél-Amerikában is egyre jobban terjedt, országok közötti nemzetközi kontinenstornát is ott rendeztek először, és 1930-ban az első világbajnokságnak is Uruguay adhatott otthont.
Mostani nevén a Copa América a világ- és az Európa-bajnokság után a harmadik legnépszerűbb nemzetközi futballtorna a világon, a kontinensbajnokságok közt a második legtöbb érdeklődőt vonzza.
A bajnokság történetének legjobb góllövője az argentin Norberto Méndez és a brazil Zizinho 17-17 találattal, mindketten az 1940-es, 1950-es években alkottak. Az aktívak közül a peruiak gólfelelőse, Paolo Guerrero 14 góljával az örökranglista ötödik helyén áll.
A legtöbb mérkőzést a tornán az említett Zizinho és a chilei kapus Sergio Livingstone játszották, szám szerint mindketten 34 találkozón szerepeltek. Nem sokkal van tőlük elmaradva a holtversenyben negyedik Lionel Messi 27 fellépésével, az argentin világklasszis adott esetben már az idei tornán beállíthatja a csúcsot.
A hőskor uruguayi sikercsapatából Ángel Romano hat alkalommal volt győztes válogatott tagja, ezzel egyénileg ő birtokolja a legtöbb aranyérmet a Copáról.
Edzőként Guillermo Stábile ülhetett le a legtöbb alkalommal a kispadra, az 1941 és 1957 között hét tornán résztvevő argentin szakvezető 44 Copa América-meccsen irányította a válogatottat, hatszor meg is nyerték a tornát. Az uruguayiak tanára, Óscar Tabárez 30 mérkőzésével a rangsor negyedik helyezettje, és az idei seregszemlén minden esélye meg lehet rá, hogy felzárkózzon egészen a második pozícióig. Korábbi írásunkban már áttekintettük a sorozat történetének rekordjait, valamint az eddigi győzteseket és a rendezőket is csokorba szedtük.
Az eredetileg tervezett 12 csapat helyett a járvány miatt két meghívott résztvevő (Ausztrália és Katar) végül nem vesz részt a tornán, így “csak” a tíz dél-amerikai válogatott szerepelhet két-két öt tagú csoportban. A csoportkör végén az első négy-négy helyezett jut tovább, az egyenes kieséses szakaszban kerül majd sor a negyeddöntőkre, az elődöntőkre és a döntőre.
A csoport: Argentína, Bolívia, Uruguay, Chile, Paraguay
B csoport: Kolumbia, Brazília, Venezuela, Ecuador, Peru
Az idei torna hivatalos dala a kubai reggaeton zenészpáros, Alexander Delgado és Randy Malcom által alkotott Gente de Zona formáció száma, a “La Gozadera”, vagyis “Az élvezet” lesz.
A közelmúltban bővebb esélylatolgatásunkban vettük sorra az egyes csapatok erejét, és mutattuk be a résztvevőket. Az egyes résztvevő válogatottak végleges keretei csütörtökön kerültek nyilvánosságra. Vállalkoztunk arra, hogy a csapatok bemutatása érdekében felhívjuk a figyelmet a kontinensbajnokság lehetséges felfedezettjeire csapatonként.
Az idei Copa América részletes programját magyar időpontokkal közöltük. A nyitójátéknap vasárnap este 23 órától a Brazília-Venezuela mérkőzéssel kezdődik, majd hajnali 2-től Kolumbia és Ecuador csap össze egymással. A mérkőzéseket Magyarországon az Arena4 csatorna sugározza.
A játékos egy ütközés után összeesett a pályán
Naby Keita is bemutatkozhatott az NB I-ben…
Továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát a bajorok
Átmenetileg 11 pontosra növelte előnyét Arne Slot csapata!
A Vasas felkapaszkodott az első két helyezett mögé…
Ezúttal is hibátlanul működött Carlo Ancelotti rendszere…
Az amszterdamiak már öt ponttal vezetik a bajnokságot…
Edersonnak esélye sem volt a hárításra!
Kétgólos hátrányból jött vissza Marco Rose csapata, de a győzelem már nem jött össze!
Egy 12 perces rövidzárlat jelentette a vendégek vesztét!
Átvette az első csapat irányítását…
A baszk együttes tapad a Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid hármasra, míg a Valladolid egyre reménytelenebb helyzetbe kerül…
Nagyon fontos három pontot gyűjtött be a Como…
A csapatkapitányi karszalagot is megkapta…
James Rodríguezék veretlenül vezetik a bajnokságot…
Mikel Artetának is bele kell(ene) törődnie…
“Innen kell felállnunk, amit csak munkával és összetartással tudunk megtenni….”
Különösen a profi szinten ritkán látható…
A Genoát sikerült legyűrnie a milánói alakulatnak…
Ketten is dupláztak a hat gólt hozó meccsen…
Az idénynyitó nagy részében emberhátrányban játszottak…
A vereséget így sem tudta elkerülni a Grazer AK…
Egy kapushibán ment el a győzelem…
A Kanári-szigetekről három ponttal térhetnek haza a katalánok…
Cunha intézte a Wolvesnak a győzelmet