A Holstein Kiel egyre nehezebb helyzetbe kerül…
Az utolsó előtti helyen álló Venezia sem lehet elégedett a döntetlennel…
Megszegte az előzetes utasítást…
Döntetlen született az alsóházi rangadón…
Korosztályos szinten a németek erősítette…
Óriási jövőt jósolnak neki…
“Teljesen össze vannak zavarodva, de tiszta fejjel térnek vissza…”
Hiába lőtte be, edzője azonnal lecserélte…
Neves spanyol szakembert nevezhetnek ki…
Kubatov Gábor csak a szurkolókkal volt elégedett…
A torna meglepetéscsapatai közül kettő egymással csapott össze a negyeddöntők során Csehország és Dánia személyében. Az első játékrészben a dánok játszottak jobban, aminek köszönhetően kétgólos előnyre tettek szert. A második félidő elején szépíteni tudtak a csehek, de az egyenlítés már nem jött össze, így 1992 után ismét az Eb elődöntőjében Dánia!
(Photo by Valetin Ogirenko – Pool/Getty Images)
Korán megadták a mérkőzés alaphangját a dánok, miután már az 5. percben előnybe kerültek. Stryger Larsen végezhetett el szögletet, Delaney pedig nagyon üresen fejelhetett és nem is hibázott, 0-1! Ezt követően két nagy lehetőség adódott Kasper Hjulmand tanítványai előtt, hogy tovább növeljék a különbséget, de Damsgaard lövését Vaclik védte, Delaney pedig pontatlanul célzott pár perccel később. A félidő felénél a csehek első komoly lehetősége is kialakult, viszont Holes kísérletét Schmeichel hárította. A játékrész második részében kissé alábbhagyott az iram, mindkét csapat stabilizálta a játékát, de a dánok egy újabb gólt be tudtak rámolni a szünet előtt. A 42. percben Maehle gyönyörűen tekerte külsővel középre a játékszert, amire Dolberg csapott le és passzolt a hálóba, 0-2!
A csehek jóval gyengébben játszottak az első félidőben, mint azt korábban a torna során tették, éppen ezért Jaroslav Silhavy cserékkel próbálta felfrissíteni csapatát. Ez jól is sikerült, hiszen már az első percektől sokkal dinamikusabban játszottak a csehek, aminek meg is lett az eredménye. A 49. minutumban Coufal középre ívelt labdáját Schick kapásból ellőtte, Schmeichel pedig nem tudott hárítani, 1-2! A szépítést követően ismét leült a találkozó ritmusa, egyik fél sem tudott igazán komoly helyzeteket kialakítani. A mérkőzés utolsó negyedében már mindkét fél a fáradtság jeleit mutatta, amiben a nagy hőség is komoly szerepet játszott. A 78. percben Poulsen tornáztatta meg Vaclikot, aki bravúrral védte a Leipzig támadójának tekerését. A 82. minutumban Maehle eldönthette volna a továbbjutás sorsát, de a csehek hálóőre lábbal hárítani tudott. Az utolsó percekben minden erejét összeszedte Silhavy csapata, de nem tudták áttörni a dánok védelmét, így Schmeichelék jutottak be az elődöntőbe, és várják ellenfelüket az Anglia-Ukrajna párosításból.
Csehország – Dánia 1-2 (0-2)
Helyszín: Bakui Olimpiai Stadion Vezette: B. Kuipers
Gólszerzők: Schick (49.) ill. Delaney (5.), Dolberg (42.)
Sárga lapok: Krmencik (84.), Kalas (86.) ill.
Kiállítás: – ill. –
Csehország: Vaclik – Boril, Kalas, Celutska (Brabec 65.), Coufal – Soucek, Holes (Jankto 46.), Sevcik (Darida 80.), Barak, Masopust (Krmencik 46.) – Schick (Vydra 79.) Szövetségi kapitány: Jaroslav Silhavy
Dánia: Schmeichel – Christensen (Andersen 81.), Kjaer, Vestergaard – Stryger Larsen (Wass 71.), Höjbjerg, Delaney (Jensen 81,), Maehle – Braithwaite, Dolberg (Poulsen 59.), Damsgaard (Norgaard 60.) Szövetségi kapitány: Kasper Hjulmand
A mérkőzés összefoglalója:
A negyeddöntők eredményei és további programja:
Péntek:
Svájc 1-1 (1-3 b.u.) Spanyolország
Belgium 1-2 Olaszország
Szombat:
Csehország 1–2 Dánia
21:00 Ukrajna – Anglia (Tv: M4 Sport)
A Holstein Kiel egyre nehezebb helyzetbe kerül…
Az utolsó előtti helyen álló Venezia sem lehet elégedett a döntetlennel…
Megszegte az előzetes utasítást…
Döntetlen született az alsóházi rangadón…
Korosztályos szinten a németek erősítette…
Óriási jövőt jósolnak neki…
“Teljesen össze vannak zavarodva, de tiszta fejjel térnek vissza…”
Hiába lőtte be, edzője azonnal lecserélte…
Neves spanyol szakembert nevezhetnek ki…
Kubatov Gábor csak a szurkolókkal volt elégedett…
Már az első félidőben eldőltek a lényegi kérdések!
Sorozatban negyedik sikerét jegyezte Julian Schuster csapata!
Az MTK 4 góljából 3-at is védők szereztek!
Érvényesítette a papírformát Szarvas Alexandra együttese…
Az elvesztett városi rangadó után telt be a pohár…
Most akkor mit mondott az angol középpályás?
Egyelőre nem tisztázódott, hogy új klubot fog-e keresni…
Nyáron a szerződése utolsó évébe lép!
A Real Madrid elleni visszavágón megsérült védőjére viszont biztosan nem számíthat Pep Guardiola!
Újabb érintettet kérdeztek meg a “goat-vitában”…
A Real Betisre pedig portugál ellenfél vár…
Kinevezték az utódot…
Vajon folytatódik a manchesteriek ‘spanyol átka’ a sorozatban?!
Szoboszlai Dominik és a Livepool Párizsba látogat; míg az FC Barcelonára lisszaboni túra vár…