Copa del Rey: nem bírt egymással a Bilbao és a Valencia!

Második elődöntőjéhez érkezett a spanyol Király-kupa első felvonása, ahol az Athletic Bilbao és a Valencia csapott össze egymással.

Kevés komoly lehetőséget, de lüktető játékot hozott a Bilbao és a Valencia összecsapásának első félideje. A mérkőzést inkább a hazaiak irányították, de ez a legtöbbször csak meddő mezőnyfölény kialakítására volt elegendő. Hiába végeztek el számtalan szögletet, és próbálták meg többször is a védelem mögé kerülni, nem tudták feltörni a Bordalas legénység hátsó alakzatát. Egészen a 37. percig, amikor Muniain szabadrúgására Raúl Garcia érkezett középen, és a hálóba fejelte a játékszert, 1-0! A második játékrészben már támadóbban lépett fel a vendég alakulat, de sokáig nem tudtak komoly helyzetet kialakítani. A félidő közepén aztán mégis összejött az egyenlítés. Bryan Gil lövését még Agirrezabala nagy bravúrral védeni tudta, de a kipattanóra Hugo Duro ért oda elsőként, és egalizált, 1-1! A mérkőzés utolsó negyedében már mindkét csapat egyértelműen arra törekedett, hogy ne kerüljön hátrányba a visszavágóra, így inkább a játék tördelésén volt a hangsúly a folyamatos futball helyett. Összességében a második játékrészben a Valencia futballozott jobban, így egy teljesen igazságos eredmény született, és a felek a visszavágóra hagyták a döntést.

Athletic Bilbao – Valencia 1-1 (1-0)
Helyszín: San Mamés Stadion Vezette: J. Munuera Montero
Gólszerzők: R. Garcia (37.) ill. Duro (66.)
Sárga lapok: D. Garcia (63.) ill. Foulquier (43.), Diakhaby (79.), Duro (90.)