La Liga: fontos győzelmet aratott idegenben az Atlético Madrid – videóval

A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában az Atlético Madrid az Osasuna otthonában igyekezett javítani a hétközi nagyon meglepő vereségét.

(Photo by Ion Alcoba/Quality Sport Images/Getty Images)

A találkozó nem is kezdődhetett volna jobban az Alético Madrid számára, hiszen már az első kapura lövésükből rögtön gól született a 3. percben, amelyet Joao Félix jegyzett (0-1). A Matracosoknak egyébként az első félidőben ez volt az egyetlen próbálkozása, míg a hazaiak hétszer is kísérleteztek, de az egyenlítő találat nem jött össze.

A második játékrészben már jobban játszott az Atleti, ám túlzásba ezúttal sem vitték a helyzeteket, viszont így is megérkezett a második gól, Joao Félix most a gólpasszt jegyezte, a portugál labdarúgó Luis Suárezt szolgálta ki, az uruguayi pedig elképesztő gólt szerzett (0-2). Sőt, a hajrában a kitámadó hazaiak újra kapituláltak, a La Ligában az elmúlt hónap legjobbjának választott Ángel Correa állította be a 0-3-as végeredményt, így az Atlético Madrid visszavette a negyedik helyet a tabellán, de a Barcelona két mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Osasuna – Atlético Madrid 0-3 (0-1)
Játékvezető: M. Lopez, Helyszín: Reyno de Navarra Stadion (Pamplona)
Gólszerzők: J. Félix (3.), L. Suárez (59.), A. Correa (89.)