Premier League: az Arsenal sikeresen vágott vissza az újoncnak – VIDEÓVAL

Borzalmas négyvereséges szériával kezdte az idényt az Arsenal. A londoniak a szezonnyitójukon a frissen feljutott Brentfordtól kaptak ki, ami jelentősen megalapozta az őszi bukdácsolásukat. Ma végre eljött a lehetőségük a visszavágásra Mikel Arteta tanítványainak.

(Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Premier League – 26. forduló
És ez ma már egy másik Arsenal, mint amely a szezon elején vergődött. Persze még mindig messze van az igazi támadófocitól és az attraktív Wenger-balltól az „Ágyúsok” játéka. Bár fontos hozzátenni, hogy Arteta egyre nagyobb hatékonysággal képes hozzányúlni a csapata stílusához már mérkőzés közben is.
Az Arsenal 80-20 százalékos labdabirtoklási aránnyal múlta felül a Brentfordot az első félidőben, ám képtelen volt bevenni a vendégek kapuját. Mindez főleg a pontatlan befejezéseknek volt köszönhető. A szünet után váltott a hazai csapat, és sokkal kiegyenlítettebbé vált a játék képe. Azonban az újonc halovány támadójátéka továbbra sem sok vizet zavart Ramsdale kapuja előtt. Ellenben az Arsenaltól előbb Smith Rowe, majd a hajrában Bukayo Saka tudott betalálni. A Brentford kései szépítése már csak enyhe kármentés volt a dán Christian Norgaard részéről.

Az Arsenal sikere megérdemelt volt, Karácsony óta először nyert két bajnokit egymás után.

Arsenal – Brentford 2-1 (0-0)
Helyszín: Emirates Stadium (London); Vezette: Jonathan Moss
Gólszerző: Smith-Rowe (48.), Saka (80.), ill. Norgaard (90+3.)