Bundesliga: gólfesztivált rendezett Berlinben a Leipzig – videóval

Az immáron hat bajnoki óta nyeretlen Hertha továbbra is nagy bajban van, az RB Leipzig pedig őrzi a negyedik helyet.

(Photo by Andreas Gora/picture alliance via Getty Images)

Nagyszerűen kezdte a meccset a Leipzig, a 9. percben Mukiele lőtt mellé. A 20. percben összejött a gól, Henrichs megpattanó lövése talált utat a kapuba (0-1). A 36. percben Jovetic szabadrúgását védte Gulácsi, majd Richter fejelt mellé. A 48. minutumban egyenlített a Hertha, szólója után Jovetic talált be (1-1). A következő percekben is támadásban maradt a Hertha, de Jovetic elhibázta a helyzeteit. A 62. percben nagy fordulatot vett a meccs, Kempf kapott piros lapot, a megítélt tizenegyest pedig Nkunku értékesítette (1-2). A 67. percben Olmo előkészítése után ismét Nkunku volt eredményes (1-3). A 75. minutumban ismét Olmo villant, remekül lőtt a léc alá (1-4). A 82. percben Haidara kapott pontos labdát Adamstől, a mali játékos pedig nem hibázott (1-5). A 89. percben Poulsen vitte be a kegyelemdöfést (1-6).

Hertha BSC – RB Leipzig 1-6 (0-1)
Gólszerzők: Jovetic (48.), ill. Henrichs (20.), Nkunku (64. – tizenegyesből, 67.), Olmo (75.), Haidara (82.), Poulsen (89.)
Kiállítva: Kempf (62.), ill.