Bundesliga: megsemmisítő vereséget mért a Gladbach-ra a Dortmund – videóval

A Bundesliga második helyén álló Dortmund kiütötte a 13. pozíciót elfoglaló Mönchengladbach-ot!

(Photo by Alexandre Simoes/Borussia Dortmund via Getty Images)

A Dortmund nekiesett a Mönchengladbach-nak, már az első percekben voltak lehetőségei a hazaiaknak, ám Reyna és Malen sem tudott betalálni. A 23. percben Kone tornáztatta meg Kobelt. A 26. percben előnybe került a Dortmund, Malen lövését még védte Sommer, de Reus bevágta a kipattanót (1-0). A 30. minutumban jöhetett volna az egyenlítés, de Kobel védte Hoffmann helyzetét. A kihagyott lehetőség gyorsan megbosszulta magát, a 32. percben Malen is betalált Reus előkészítése után (2-0). A 37. percben Neuhaus szépíthetett volna, de Kobel ezúttal is a helyén volt. A második félidő is tartogatott eseményeket, a 63. percben Hoffmann bombája csattant a kapufán. A 70. percben Reus került helyzetbe, majd remekül tálalt Wolf elé, aki nem hibázott (3-0). A 74. percben ismét Reus volt a kiszolgáló, ezúttal Moukoko váltotta gólra a passzát (4-0). A hajrában sem vett vissza a Dortmund, Brandt lövését hárította Sommer. A 81. percben ismét Reus villant, remekül lőtt az alsóba (5-0). A kegyelemdöfést Can vitte be, aki tizenegyesből volt eredményes a 91. minutumban (6-0).

Borussia Dortmund – Borussia Mönchengladbach 6-0 (2-0)
Reus (26., 81.), Malen (32.), Wolf (70.), Moukoko (74.), Can (91. – tizenegyesből), ill.