Vb-selejtező: Japán legyőzte Ausztráliát, így ott lesz Katarban

Az ázsiai világbajnoki selejtezőkör harmadik, mindent eldöntő szakaszának a kilencedik fordulóját rendezték, amelyen volt egy igazán kiemelkedő és sorsdöntő mérkőzés Ausztrália és Japán között.

A Japánok a mérkőzés elejétől a végéig jobban játszottak, így végül megérdemelt sikert arattak, amivel biztos résztvevői lesznek a világbajnokságnak. Az első játékrész derekán volt az első komolyabb lehetőségük, azonban Ito nem tudott betalálni, ezt követően a találkozó végéig kisebb esélye volt mindkét csapatnak a gólszerzésre, de nem az végül nem jött össze egészen a mérkőzés hajrájáig. Akkor a csereként beálló Kaoru Mitoma a 89. percben vezetéshez juttatta a Kék Szamurájokat, a belga élvonalban szereplő középpályás nem hibázott a kapu előterében (0-1). Sőt, a Royale Union játékosa a kitámadó ausztráloknak meglövi saját maga és csapata második gólját is, ezzel bebiztosítva Japán világbajnoki részvételét (0-2). Ausztrália számára is van még esély a kijutásra, ugyanis az A-csoport harmadik helyezettjével pótselejtezőt fognak játszani a kijutásért.

Ausztrália – Japán 0-2 (0-0)
Helyszín: Accor Stadion (Synedy), Játékvezető: N. Shukralla (bahreini)
Gólszerző: K. Motima (89., 90+3.)