Bundesliga: visszatért a győztes útra a Borussia Dortmund – videóval

A Köln elleni döntetlen és a Leipzig elleni vereség után ismét nyert a Borussia, a Stuttgart viszont továbbra is nehéz helyzetben van.

(Photo by Tom Weller/picture alliance via Getty Images)

Már a 9. percben helyzetbe került a Dortmund, ám Guerreiro csak a kapufát találta el. A 12. percben Brandt gólja – és némi VAR-ozás – után megszerezte a vezetést a Borussia (0-1). A 23. percben a Stuttgart is veszélyeztetett, Marmoush fölé lőtt. Ezután kevesebb helyzet alakult ki a kapuk előtt. A 40. minutumban Ito fejese ment fölé. A 60. percben Reus hozta magát helyzetbe, de mellé tekert. A 62. percben Stenzel egyenlíthetett volna, ám lövése a kapufán csattant. A 67. percben Guerreiro fejelhetett, ám a labda mellé szállt. A 71. percben Brandt szánta el magát lövésre 20 méterről, és megduplázta csapata előnyét (0-2). A 75. percben Guerreiro kezezett a tizenhatosán belül, ám a játékvezető nem adott büntetőt. A legvégén még Sosa szépíthetett volna, de a tizenhat méterről leadott lövése a kapufát találta el, így kettővel nyert a Dortmund.

Stuttgart – Borussia Dortmund 0-2 (0-1)
Gólszerzők: – ill. Brandt (12., 71.)