Ligue 1: Mbappé és Neymar is triplázott, könnyedén nyert a PSG! – videóval

A francia bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójában a kiesés elől menekülő Clermont a listavezető PSG-t látta vendégül.

(Photo by Marcio Machado/Eurasia Sport Images/Getty Images)

Az előzetes jelek szerint nem várt nehéz feladat a PSG-re, hiszen a kiesés elől menekülő és pocsék formában lévő Clermonthoz látogattak. A párizsiak úgy is kezdték a találkozót, hogy szeretnék gyorsan eldönteni a 3 pont sorsát. Ennek jeleként Neymar már a 6. percben bevette a kaput Messi átadását követően, 0-1! Szűk 15 perccel később Messi újabb gólpasszt jegyezhetett fel, miután Mbappét szolgálta ki, 0-2! A kétgólos előny birtokában némileg visszább vett az iramból a fővárosi sztárcsapat, így a Clermont egyre többször átjutott az ellenfél térfelére. A félidő végén össze is jött a szépítés, miután Khaoui középre lőtt labdáját Dossou közelről a kapuba pofozta, 1-2!

A második játékrészben sokáig nem történt jelentős esemény, egyik fél sem tudott nagy lehetőséget kidolgozni. A 71. percben azán büntetőhöz jutott a PSG, amit Neymar magabiztosan értékesített, 1-3! 3 minutummal később minden kérdést lezártak a párizsiak, miután Mbappé is meglőtte a második találatát, és ezzel átvette a vezetést a góllövőlistán, 1-4! Nem sokkal később a francia támadó már mesterhármast ünnepelhetett, miután gyönyörű gólt tekert a hálóba, 1-5! Újabb 3 perc elteltével már Neymar is mesterhármast ünnepelhetett, ugyanis Mbappé ziccerhelyzetben önzetlenül lepasszolta a labdát a brazilnak, aki nem hibázott, 1-6! Összességében a PSG nagyon könnyed játékkal aratott magabiztos győzelmet, és őrzi továbbra is 15 pontos előnyét a bajnokságban.

Clermont – PSG 1-6 (1-2)
Helyszín: Stade Gabriel Montpied Vezette: E. Wattellier
Gólszerzők: Dossou (42.) ill. Neymar (6., 71. – büntető, 83.), Mbappé (19., 74., 80.)
Sárga lapok: Gastien (70.) ill. Neymar (53.)
Kiállítás:ill.

Clermont: Desmas – Mendy, Seidu, Billong (Ogier 90.), Zedadka – Gastien, Magnin, Khaoui (Da Cunha 67.), Berthomier (Kyei 67.), Dossou (Allevinah 66.) – Bayo (Busquets 84.) Vezetőedző: Pascal Gastien

PSG: Donnarumma – Hakimi (Dina 86.), Ramos, Kimpembe (Kehrer 79.), Mendes (Bernat 86.) – Danilo, Verratti (Michut 86.), Gueye (Wijnaldum 67.) – Messi, Mbappé, Neymar Vezetőedző: Mauricio Pochettino