NB II: csak egy pontot szerzett a Diósgyőr – KÖRKÉP

A magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 2021-2022-es kiírásában a 32. forduló mérkőzéseinek túlnyomó részét a vasárnapi napon rendezték meg…

A másodosztály hétvégi fordulójának legnagyobb rangadóját az éllovas Vasas és a harmadik helyezett Szeged hétfő este vívja egymással. A második helyezett Diósgyőr az újonnan kinevezett Dragan Vukmir irányításával csak gól nélküli döntetlent ért el hazai környezetben a középcsapat Tiszakécske ellen. A miskolciak három ponttal előzik meg a második, feljutást érő helyen a szegedieket. Az élmezőnyt üldöző csapatok közül a Kecskemét és a Siófok egyaránt otthon tartotta a három pontot legutóbbi fellépésén. A hatodik helyet elfoglaló Haladás vesszőfutása tovább folytatódott, a zöld-fehérek öt fordulón belül negyedik alkalommal kapituláltak. Két szebb napokat is megélt középcsapat összecsapásán a Pécsi MFC egy góllal múlta felül a Győri ETO csapatát hazai pályán. A Soroksár öt második félidei találattal aratott kiütéses győzelmet a Szentlőrinc otthonában, ezzel három ponttal legyőzöttje elé került a kilencedik helyen. Az Ajka az újabb hazai győzelemmel tartja a biztos távolságot a veszélyes zónától. A forduló kiesési rangadóján a Budaörs odahaza 3-1 arányban múlta felül a Budafok gárdáját, ezzel elmozdult a kieső zónából. A sereghajtó Szolnok ugyan 1-0-ra legyőzte az immár négy forduló óta nyeretlen Nyíregyházát, de ugyanúgy kiesésre áll, mint az előtte helyet foglaló Csákvár és III. Kerület csapata.