Serie A: hazai pályán ütötte ki a Bolognát az Inter! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 14. fordulójának szerdai játéknapján az Inter a Bolognát látta vendégül.

(Photo by Mattia Ozbot – Inter/Inter via Getty Images)

A Juventus elleni rangadó elvesztését követően hazai pályán nyílt lehetősége a javításra az Internek. Ennek ellenére a Bologna kezdte aktívabban a mérkőzést. A 4. percben Barrow dolgozta ki az első veszélyes lehetőséget, de a támadó lövése kevéssel elsuhant a kapu mellett. A következő helyzet a 9. minutumban alakult ki, amikor Arnautovic kapott pontos labdát, majd egy jó lövést küldött a kapura, de Onana jól zárta a szöget és hárítani tudott. A 22. percben aztán előnybe kerültek a vendégek! Orsolini lőtte el a labdát, ám az ő lövése jócskán elkerülte volna kaput, viszont ez a kísérlet pont telibe találta Lykogiannist, akiről úgy pattant meg a labda, hogy Onanának már nem volt esélye a hárításra, 0-1! Az Inter játékára jó hatással volt a bekapott gól, és mindössze 4 percre volt szükségük az egyenlítésre. A gólnál ismét kulcsszerep jutott Lykogiannisnak, akin Dumfries beadása pattant fel magasra, a lehulló labdát pedig Dzeko 16 méterről kapásból szépségdíjas mozdulattal lőtte a játékszert Skorupski hálójába, 1-1! Bő tíz perc elteltével összejött a fordítás is az Internek, ekkor Dimarco váltott gólra egy közeli szabadrúgást, 2-1! A szünet előtt sikerült még tovább növelnie a különbséget a hazaiaknak, ekkor Calhanoglu szögletét Martinez továbbította fejjel a hálóba, 3-1!

A második játékrész ott fordított, ahol az első abbamaradt, hiába próbált meg Thiago Motta cserékkel változtatni a csapatán. A 47. percben Dzeko járt közel a második gólja megszerzéséhez, de a fejese a felső lécet találta el. 2 minutum elteltével Dimarconak viszont már összejött a duplázás! A védő egy szép cselt követően védhetetlenül lőtte ki a hosszú alsót, 4-1! Az 59. percben aztán büntetőt ítélt a játékvezető, miután Sosa kezéhez ért a labda a tizenhatoson belül. Az ítéletet Calhanoglu váltotta gólra egy magabiztos lövéssel, 5-1! Az 5. gólt követően alaposan visszavett az iramból az Inter, ennek ellenére a 76. percben sikerült még tovább növelni a különbséget. Dzeko került ígéretes helyzetbe, de ő lövés helyett középre tette a labdát, amire Gosens érkezett a hosszún, 6-1! A 85. minutumban közel járt az Inter a 7. találat megszerzéséhez is, de Asllani távoli kísérleténél a kapufa megmentette a Bolognát! Ezt követően már nem alakult ki újabb lehetőség, így az Inter végül 6 lőtt gólnál állt meg, míg a Bologna a vezetés megszerezése után rettentően szétesett, így megszakadt a 3 mérkőzésből álló győzelmi szériájuk.

Inter – Bologna 6-1 (3-1)
Stadio Giuseppe Meazza Vezette: A. Colombo
Dzeko (26.), Dimarco (36., 49.), Martinez (42.), Calhanoglu (59. – büntető), Gosens (76.) ill. Lykogiannis (22.)
Sárga lapok: Martinez (35.) ill. Arnautovic (32.), Lucumi (34.), Medel (35.), Orsolini (54.), Sosa (59.)
Kiállítás: -ill.-

Inter: Onana – Bastoni, Acerbi, Skriniar – Dimarco (Gosens 61.), Mkhitaryan, Calhanoglu (Asllani 74.), Barella (Gagliardini 74.), Dumfries (Bellanova 61.) – Martinez (Brozovic 62.), Dzeko Vezetőedző: Simone Inzaghi

Bologna: Skorupski – Posch, Soumaoro, Lucumi (Sosa 46.), Lykogiannis – Ferguson (Soriano 61.), Medel (Moro 46.), Schouten – Orsolini, Arnautovic (Zirkzee 61.), Barrow (Vignato 74.) Vezetőedző: Thiago Motta