Eredivisie: az AZ Alkmaar legyőzte a PSV-t, egyre szorosabb az élmezőny

Hiába a hazai pálya előnye, a PSV Eindhoven egygólos vereséget szenvedett a holland élvonalbeli bajnokság 14. fordulójának rangadóján: Ruud van Nistelrooy gárdája az AZ Alkmaar ellen maradt pont nélkül.

(Photo by ANP via Getty Images)

Az alkmaari alakulat egyetlen kaput eltaláló lövéséből gól született az első játékrészben, méghozzá a 18. percben a görög válogatott középcsatár, Vangelis Pavlidis révén. A PSV összességében uralta az első játékrészt, ami a fordulást követően sem változott, ám a gólhelyzetek mindkét oldalon elmaradtak, így maradt a 0–1. Kerkez Milos a kezdőcsapatban kapott helyet az Alkmaar színeiben, a 87. percben cserélték őt le.

Sikerének köszönhetően az Alkmaar egy pontra megközelítette a dobogósokat, azaz az PSV-t, az Ajaxot és a Feyenoordot, amely csapatok egyaránt 30 ponttal rendelkeznek.