Király-kupa: könnyed győzelmet aratott az Athletic Bilbao, a Real Sociedad és a Celta Vigo! – Eredmények

Tovább folytatódtak a spanyol Király-kupa küzdelmei, ahol még több élvonalbeli gárda kapcsolódott be a küzdelmekbe. Lássuk, hogy teljesítettek az első osztályú csapatok ebben a körben!

A tegnapi naphoz hasonlóan a legtöbb élvonalbeli csapatnak nem okozott komoly gondot az alacsonyabb osztályú ellenfele legyőzése, ám így is akadtak olyan gárdák, amelyek alaposan megszenvedtek, vagy esetleg elhasaltak ezen a próbatételen. Az akadályokat sikerrel vette a Rayo Vallecano, a Celta Vigo, a Real Sociedad és az Athletic Bilbao. A vártnál talán kicsit nehezebben, de kiharcolta a továbbjutást a Sevilla is, míg a Getafe és a Girona csak a kétszer 15 perces ráadásban tudta felülmúlni negyed-, illetve ötödosztályú ellenfelét. Két La Ligás csapat viszont már a legjobb 64 közé sem jutott be, ugyanis a Cadiz a harmadosztályú R. Union otthonában kapott ki egy 93. percben kapott gólnak köszönhetően, míg az Almeria a negyedosztályú Arenteiro ellen maradt alul 2:0 arányban!

Az élvonalbeli csapatok eredményei:

Mollerussa (VI.) – Rayo Vallecano 1-3 (1-1)
Gólszerzők: Magnó (33.) ill. Bebe (23.), Mendez (51.), Camello (78.)

Quintanar (V.) – Girona 1-2 h.u. (0-1)
Megias (76. – büntető) ill. Riquelme (17.), Stuani (97.)

CD Algar (V.) – Celta Vigo 1-6 (1-1)
Munoz (15.) ill. Cervi (35.), Perez (55.), Rodriguez (59.) Larsen (62.), Galan (84.), Vazquez (90+1.)

Velarde (VI.) – Sevilla 0-2 (0-1)
Gólszerzők: – ill.
Nianzou (30.), Mir (90.)

R. Union (III.) – Cadiz 3-2 (1-1)
Gólszerzők: Nacho (16., 90+3.), I. Perez (79) ill. L. Perez (15.), Negredo (60.)

San Roque (IV.) – Getafe 2-3 h.u. (1-0)
Vazquez Gomez (19.), Santisteban (90+5.) ill. Latasa (48.), Unal (80.), Mayoral (99.)

Cazalegas (VI.) – Real Sociedad 1-4 (0-1)
Rivera (68.) ill. Navarro (2.), Sörloth (76., 78.), Merino (80.)

Alzira (IV.) – Athletic Bilbao 0-2 (0-2)
-ill. Berenguer (16.), N. Williams (42.)

Arenteiro (IV.) – Almeria 2-0 (1-0)