Site icon Fociclub

Vb 2022: eddigi győztesek, legek és érdekességek

A 22. világbajnokságot rendezik Katarban, melynek nyitómérkőzésig már csak pár nap van hátra. Felvezető sorozatunkban most a világbajnoki győzteseket, érdekességeket és legeket mutatjuk be. 

A világbajnokság legutóbbi győztese, Franciaország (2018)
(Photo by Thiago Bernardes/Pacific Press/LightRocket via Getty Images)

Eddigi győztesek: 

A világbajnokságok eddigi 92 éve alatt 8 különböző válogatott nyerte el a trófeát, legtöbbször pedig Brazília, akik 5 világbajnoki címmel rendelkeznek. Az eddigi győztesek a következők:

A világbajnokság legérdekesebb legjei:

Szinte minden meccsről és az összes tornáról hozhatunk legeket, most lássuk mik voltak a legérdekesebbek.

A legtöbb világbajnoki címet Brazília hódította el, legutoljára 2002-ben.
(Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Csapatok legjei: 
Játékosok legjei:

A német Miroslav Klose lőtte a legtöbb gólt eddig a világbajnokságok történetében
(Photo by Alex Livesey – FIFA/FIFA via Getty Images)

Gól legek:

Érdekességek a világbajnokságokról:

  1. Ez lesz a 22. világbajnokság. Az elsőt 1930-ban rendezték Uruguayban.
  2. Katar az első arab ország, ahol világbajnokságot rendeznek, és 2002 óta ez az első, amelyet Ázsiában.
  3. A 2022-es az utolsó világbajnokság, amelyen 32 csapat vesz részt, 2026-ban 48-ra emelkedik a résztvevők száma
  4. Vb-címet csak európai (11) és dél-amerikai (9) válogatott nyert.
  5. Franciaország lehet a második válogatott, ami egymás után két vb-címet nyer. Ez eddig még csak a braziloknak sikerült (1958, 1962).
  6. Olaszországnak zsinórban másodszor nem sikerült kvalifikálnia magát a tornára.
  7. Eddig minden válogatott ugyanolyan nemzetiségű edzővel nyert vb-t.
  8. A világbajnoki trófea (amit akkor Jules Rimet-kupának hívtak), 7 napra eltűnt az 1966-os vb előtt Angliában, és egy kutya találta meg.
  9. A világbajnokság első kabalája „World Cup Willie” volt szintén az 1966-os tornán, aki egy oroszlán volt “World Cup” (világbajnokság) feliratú brit zászlós pólóban.
  10. A Föld lakosságának fele nézni fogja a világbajnokságot

KÖVESD A VILÁGBAJNOKSÁGOT A FOCICLUBON!

Minden, amit a világbajnokságról, annak jelenéről és múltjáról tudni érdemes.  Vb-visszatekintő, avagy minden torna története és érdekességei, legek, statisztikák, egyedi és érdekes témák. A világbajnoki kisokos a torna nyitónapjáig minden nap újabb és újabb cikkekkel, témákkal bővül. A FociClub.hu csapata helyzetbe hoz, avagy tarts velünk a torna kezdetéig és a vb alatt egyaránt, s ígérjük, nem maradsz le semmi fontosról.

KERETEK ÉS MENEDTREND:

VB 2022: 32 válogatott, 832 játékos – Íme az összes keret!
VB 2022: Íme a teljes menetrend! – Meccsnaptár

 

LEGEK, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK:

Eddigi győztesek, legek- és érdekességek
Az eddigi tornák aranylabdásai
A világbajnokságok eddigi gólkirályai
Az eddigi tornák legjobb kapusai
Nemzetek, akiknek csak vesztes döntője van
Sztárok, akiknek ez lehet az utolsó világbajnoksága
Lemaradó játékosok álomcsapata
Rendező ország bemutatása

 

STADIONMUSTRA:

Helyszínek: Loszaíl, al-Hor és Doha – I. rész
Helyszínek: al-Rajján és al-Vakra – II. rész

 

VB-VISSZATEKINTŐ:

A FociClub.hu vb-visszatekintő című rovatában az eddigi 21 torna történetével, érdekességeivel és győzteseivel ismerkedhettek meg. Minden egyes évszám alatt ott egy “kisokos”, avagy tudj meg mindent a sportág legrangosabb eseményéről. Az évszámok kattinthatóak, a nyitómeccsig minden nap bemutatunk egy újabb és újabb tornát. Kellemes kalandozást térben és időben!

1930 | 1934 | 1938
1950 | 1954 | 
1958
1962 | 1966 | 1970
1974 | 
1978 | 1982
1986 | 1990 | 1994
1998 | 2002 | 2006
2010 | 2014 |2018

Exit mobile version