Egy kapushibán ment el a győzelem…
A Kanári-szigetekről három ponttal térhetnek haza a katalánok…
Cunha intézte a Wolvesnak a győzelmet
A West Ham United góljára nem tudtak válaszolni
“Számomra a nyár az érzelmekről is szól majd…”
Már a törökök ellen pályára léphet…
A Holstein Kiel egyre nehezebb helyzetbe kerül…
Az utolsó előtti helyen álló Venezia sem lehet elégedett a döntetlennel…
Megszegte az előzetes utasítást…
Hiába Gareth Bale és csapata fogadkozásai, az angolok szinte átgázoltak a szomszédokon a B-csoport rangadóján…
(Photo by Mustafa Yalcin/Anadolu Agency via Getty Images)
Nem volt sok félnivalója az angol válogatottnak, hiszen Gareth Southgate csapata a fantasztikus gólkülönbségének köszönhetően csupán akkor esett volna ki a csoportkörben, amennyiben Wales legalább 4 góllal veri meg a nagy riválisát. Ez azonban elmaradt, sőt, Anglia taposott ismét a gázra egy újabb gálával előlépve a forduló zárómérkőzésén.
Az első félidő folyamán még úgy tűnt, hogy Wales terve hibátlanul működik, hiszen a mélyen védekező csapat a kontrákra épített, így levédekezve az angol támadásokat.
A második játékrészben azonban jött a henger; előbb Marcus Rashford köszönt be egy elképesztő szabadrúgással, majd a fellazult védelmet alig két perccel a gólt követően Phil Foden szedte szét, így megszerezve a kétgólos előnyt csapata számára. Ezt követően Rashford ünnepelhette első vb-n rúgott dupláját a 68. percben, így megpecsételve csapata és az ellenfele sorsát a B-csoportban.
Anglia így csoportelsőként továbbjutva Szenegállal csap össze a legjobb 16 között, míg Wales búcsúzik a csoportkörben.
Wales – Anglia 0-3 (0-0)
Helyszín: Ahmad bin Ali Stadion (Al Rayyan) Vezette: Vincic S.
Gólszerzők: – ill. Rashford (50. 68.) Foden (52.)
Kiállítás: -ill.-
Wales: Danny Ward, Joe Rodon, Chris Mepham, Ben Davies (Joe Morrell), Neco Williams (Connor Roberts), Aaron Ramsey, Ethan Ampadu, Joe Allen (Rubin Colwill), Kieffer Moore, Daniel James (Harry Wilson), Gareth Bale (Brennan Johnson).
Anglia: Jordan Pickford, Harry Maguire, John Stones, Luke Shaw (Kieran Trippier), Kyle Walker (Trent Alexander-Arnold), Declan Rice (Kalvin Phillips), Jude Bellingham, Jordan Henderson, Harry Kane (Callum Wilson), Marcus Rashford (Jack Grealish), Phil Foden.
A játéknap további mérkőzései:
Ecuador – Szenegál 1-2
Hollandia – Katar 2-0
Irán – USA 0-1
Wales – Anglia 0-3
A B-csoport jelenlegi állása:
Egy kapushibán ment el a győzelem…
A Kanári-szigetekről három ponttal térhetnek haza a katalánok…
Cunha intézte a Wolvesnak a győzelmet
A West Ham United góljára nem tudtak válaszolni
“Számomra a nyár az érzelmekről is szól majd…”
Már a törökök ellen pályára léphet…
A Holstein Kiel egyre nehezebb helyzetbe kerül…
Az utolsó előtti helyen álló Venezia sem lehet elégedett a döntetlennel…
Megszegte az előzetes utasítást…
Döntetlen született az alsóházi rangadón…
Korosztályos szinten a németek erősítette…
Óriási jövőt jósolnak neki…
“Teljesen össze vannak zavarodva, de tiszta fejjel térnek vissza…”
Hiába lőtte be, edzője azonnal lecserélte…
Neves spanyol szakembert nevezhetnek ki…
Kubatov Gábor csak a szurkolókkal volt elégedett…
Már az első félidőben eldőltek a lényegi kérdések!
Sorozatban negyedik sikerét jegyezte Julian Schuster csapata!
Az MTK 4 góljából 3-at is védők szereztek!
Érvényesítette a papírformát Szarvas Alexandra együttese…
Az elvesztett városi rangadó után telt be a pohár…
Most akkor mit mondott az angol középpályás?
Egyelőre nem tisztázódott, hogy új klubot fog-e keresni…
Nyáron a szerződése utolsó évébe lép!