Görögország: féltucatot rámolt az Olympiakosz a magyar kapus hálójába

A görög bajnokság (Szuperliga) 25. fordulójának vasárnapi mérkőzései közt az első két helyezettet üldöző Olympiakosz Pireusz a sereghajtó Levadiakoszt látta vendégül…

Az Olympiakosz még a vártnál simábban, 6-0-ra intézte el a Levadiakoszt, melynek a közelmúltban igazolt magyar kapus védte a hálóját. Gróf Dávid és a hazaiak védelme már a második percben kapitulált, de az első félidőt még megúszta 2-0-val. A szünet után a pireusziak rövid időn belül újabb két gólt vittek be: Pep Biel kétszer is eredményes volt, Cedric Bakambu pedig tizenegyesből vette be Gróf ketrecét. A 4-0 sem festett szépen, de talán még vállalható lett volna, ám a hajrában a csereként beküldött Sergi Canos újabb két gólt szerzett, így nem úszta meg a súlyos pofont a hétvégén az utolsó helyre süllyedő Levadiakosz.

Győzelmével az Olympiakosz pontszámban beérte az AEK Athént a második helyen, amely azonban jelenleg kettővel kevesebb mérkőzést játszott nála.

Olympiakosz Pireusz – Levadiakosz 6-0 (2-0)
Gólszerzők: Biel (2., 49.), Hwang In-Beom (38.), Bakambu (58. – büntetőből), Canos (86., 88.)