James Rodríguezék veretlenül vezetik a bajnokságot…
Mikel Artetának is bele kell(ene) törődnie…
“Innen kell felállnunk, amit csak munkával és összetartással tudunk megtenni….”
Különösen a profi szinten ritkán látható…
A Genoát sikerült legyűrnie a milánói alakulatnak…
Ketten is dupláztak a hat gólt hozó meccsen…
Az idénynyitó nagy részében emberhátrányban játszottak…
A vereséget így sem tudta elkerülni a Grazer AK…
Egy kapushibán ment el a győzelem…
A Kanári-szigetekről három ponttal térhetnek haza a katalánok…
A B-csoportban tovább folytatódtak az Európa-bajnoki selejtezősorozat küzdelmei, ahol a második körben Franciaország Írország vendége volt, míg Hollandia Gibraltárt látta vendégül.
(Photo by Oisin Keniry/Getty Images)
A Hollandia elleni 4:0-s győzelem után egy újabb nehéznek ígérkező próbatétel várt a francia válogatottra, amely Írországhoz látogatott. Deschamps együttese ezúttal nem tudott olyan elsöprő módon kezdeni, mint ahogy azt a hollandok ellen tették, sőt az első félidőben alaposan megszenvedtek az írekkel. Mbappéék ugyanis hiába birtokolták a labdát, komoly helyzetet nem tudtak kialakítani a jól szervezett és stabilan álló ír védelemmel. Ugyanakkor a hazaiak részéről igazán veszélyes támadásokra már nem futotta, többnyire csak beadásokkal próbálkoztak, míg a franciák távoli lövésekkel tudtak operálni, de az első félidő végéig gólt nem láthatott a dublini közönség.
A második játékrész első percei is hasonló módon alakultak, mint az egész teljes első félidő, de az 50. percben mégis megszerezték a vezetést a franciák! Egy labdaeladást követően az írek indíthattak volna ellentámadást, de Cullen is elszórta a játékszert a saját tizenhatosa előtt, amire Pavard csapott le, és hatalmas bombát küldött Bazunu kapujába, 0-1! Az írek a bekapott gól után nem igazán tudtak ritmust váltani, ami leginkább annak volt betudható, hogy a franciák teljesen eldugták előlük a játékszert. A 69. percben aztán a mérkőzés első nagy védésének is szemtanúi lehettünk, amikor Diaby tekerését védte bravúrral Bazunu. A 75. minutumban ismét az írek kapusának bravúrjára volt szükség, aki ezúttal Rabiot távoli kellemetlen löketét tudta oldalra kipaskolni. A véghajrában az írek már igyekeztek bátrabban fellépni, és a 84. percben egy McClean megindulás lövéssel zárult, aminél a védő blokkjára és Maignan védésére is szükség volt. A 89. percben ismét a franciák kapusának védésére volt szükség, aki egy szöglet után Browne fejesét tolta a léc fölé, majd egy újabb szöglet után Collins fejesét még nagyobb bravúrral védte a Milan hálóőre! Ezt követően már nem alakult ki újabb nagy lehetőség, így a franciák ha nehezen is, de el tudták hozni a 3 pontot Dublinból.
Írország – Franciaország 0-1 (0-0)
Helyszín: Aviva Stadion Vezette: A. Soares Dias
Gólszerző: –ill. Pavard (50.)
Sárga lapok: Doherty (65.), Molumby (77.), Idah (88.), Egan (90.) ill. Pavard (23.)
Kiállítás: –ill.-
Írország: Bazunu – O’Shea (Browne 77.), Egan, Collins – Doherty (McClean 77.), Cullen, Molumby (Obafemi 86.), Coleman – Ogbene, Knight (Johnston 78.) – Ferguson (Idah 65.) Szövetségi kapitány: Stephen Kenny
Franciaország: Maignan – Pavard (Koundé 81.), Konaté, Upamecano, T. Hernández – Rabiot (Tchouameni 81.), Camavinga, Griezmann – Kolo Muani (M. Thuram 90+3.), Giroud (Diaby 65.), Mbappé Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
A mérkőzés összefoglalója:
Kötelező volt a javítás a hollandok számára a franciák ellen elszenvedett első fordulós vereség után. Ronald Koeman csapata a csoport leggyengébb tagját, Gibraltárt látta vendégül ezen az estén, és már az első félidőben sikerült hatalmas mezőnyfölényt kialakítaniuk, ennek ellenére a szünetre “csak” egygólos előnnyel vonulhattak, amit Memphis Depay jegyzett. A második játékrész első perceiben aztán minden kérdés eldőlt, az 50. minutumban ugyanis Nathan Aké betalált, majd egy perccel később a játékvezető kiállította a gibraltáriak támadóját, Walkert. A folytatásban is a hollandok domináltak, de nem szakították szét magukat a fölényes siker érdekében. Ennek ellenére a 82. percben Aké megszerezte a második gólját is, amivel beállította a 3:0-s végeredményt.
Hollandia – Gibraltár 3-0 (1-0)
Helyszín: De Kuip Vezette: M. Krogh
Gólszerzők: Depay (23.), Aké (50., 82.) ill.-
Sárga lapok: -ill. Casciaro (14.)
Kiállítás: –ill. Walker (51.)
A B-csoport aktuális állása:
James Rodríguezék veretlenül vezetik a bajnokságot…
Mikel Artetának is bele kell(ene) törődnie…
“Innen kell felállnunk, amit csak munkával és összetartással tudunk megtenni….”
Különösen a profi szinten ritkán látható…
A Genoát sikerült legyűrnie a milánói alakulatnak…
Ketten is dupláztak a hat gólt hozó meccsen…
Az idénynyitó nagy részében emberhátrányban játszottak…
A vereséget így sem tudta elkerülni a Grazer AK…
Egy kapushibán ment el a győzelem…
A Kanári-szigetekről három ponttal térhetnek haza a katalánok…
Cunha intézte a Wolvesnak a győzelmet
A West Ham United góljára nem tudtak válaszolni
“Számomra a nyár az érzelmekről is szól majd…”
Már a törökök ellen pályára léphet…
A Holstein Kiel egyre nehezebb helyzetbe kerül…
Az utolsó előtti helyen álló Venezia sem lehet elégedett a döntetlennel…
Megszegte az előzetes utasítást…
Döntetlen született az alsóházi rangadón…
Korosztályos szinten a németek erősítette…
Óriási jövőt jósolnak neki…
“Teljesen össze vannak zavarodva, de tiszta fejjel térnek vissza…”
Hiába lőtte be, edzője azonnal lecserélte…
Neves spanyol szakembert nevezhetnek ki…
Kubatov Gábor csak a szurkolókkal volt elégedett…