NB II: a hajrában győzött a Diósgyőr, városi rangadót nyert a Gyirmót – KÖRKÉP

A magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 29. fordulójában esedékes mérkőzések nagy részét vasárnap délután bonyolították le…

A listavezető Diósgyőri VTK bár sokáig szenvedett, a 85. percben megszerezte a három pontot érő találatot a kieső helyen álló Dorog otthonában. A miskolciak ezzel újra négy pontra növelték előnyüket a bajnokság élén, de a második helyezett MTK Budapest hétfőn játssza a fordulóbeli mérkőzését. A harmadik helyen álló Gyirmót a vártnál jóval simábban, 4-0-ra megnyerte az ETO FC Győr elleni városi rangadót, miután már az első 18 percben bevitt három gólt. Tartja a lépést velük azonos pontszámban az Ajka, amely biztos hazai győzelmet aratott az immár az első tízből is kiszoruló Soroksár ellen. Az új erőre kapó Szeged sorozatbeli harmadik győzelmét aratta, miután hátrányból fordítva diadalmaskodott a Tiszakécskével szemben. A mezőny első felében található további csapatok közül viszont az egykori listavezető Pécsi MFC ismét csak egy pontot szerzett, míg Haladás vereséget szenvedett. A Budafok és a Kazincbarcika egyaránt egy-egygólos hazai győzelemmel küzdötte fel magát a mezőny első felébe. A forduló alsóházi rangadóján a Szentlőrinc 1-0-ra legyőzte a Csákvárt, így a két csapat közt két pontra csökkent a különbség a 15-16. helyen, a győztes osztályozós, a vesztes bennmaradó helyen áll. A mögötte álló Békéscsaba zsinórban ötödik meccsén játszótt döntetlent a sereghajtó Kozármisleny ellen.