Serie A: Di Lorenzo fejesével és egy szerencsés góllal nyert a Lecce otthonában a Napoli! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 29. fordulójának pénteki játéknapján a Lecce a listavezető Napoli csapatát fogadta.

(Photo by Donato Fasano/Getty Images)

Nagyon aktívan kezdte a mérkőzést a hazai pályán futballozó Lecce, amely a 8. percben az első veszélyes helyzetet is ki tudta dolgozni. Ekkor Maleh engedett el egy pontos lövést a kapura, de Meret bravúrral a léc fölé tudta tolni a játékszert. A folytatásban is a Lecce próbálkozott, de a 18. minutumban megrázta magát a Napoli és megszerezték a vezetést. A vendégek egy szabadrúgás után indítottak egy újabb támadást, aminek a végén Kim beadására tökéletesen érkezett középen Di Lorenzo és a hálóba bólintotta a játékszert, 0-1! A 34. percben közel járt ahhoz a Napoli, hogy megduplázzák az előnyüket, ám Lozano lapos lövését nagy bravúrral szögletre tudta tolni Falcone. A folytatásban is a vendégek irányították a játékot, de ezt újabb gól már nem követte, így egygólos előnnyel vonult szünetre Spalletti csapata.

A második játékrészt is igen aktívan kezdte a Lecce csapata, és ennek meg is lett az eredménye, az 52. percben ugyanis Di Francesco góljával összejött az egyenlítés, 1-1! Nem tartott hosszú ideig azonban a hazaiak öröme, a 64. minutumban ugyanis egy beadás után Gallo a saját kapujába juttatta a labdát, 1-2! A 73. percben ismét közel járt az egyenlítéshez a Lecce, de Umtiti távoli lökete kevéssel elszáltt Meret kapuja mellett. A 85. minutumban közel járt ahhoz a Napoli, hogy eldöntse a 3 pont sorsát, de Elmas lövését bravúrral védeni tudta Falcone. Ezt követően mindent megpróbált az egyenlítés érdekében a Lecce, de nem jártak sikerrel, így a Napoli ha nehezen is, de be tudta gyűjteni a három pontot.

Lecce – Napoli 1-2 (0-1)
Stadio Via del Mare Vezette: G. Manganiello
Di Francesco (52.) ill. Di Lorenzo (18.), Gallo (64. – öngól)
Sárga lapok: Gendrey (62.), Umtiti (86.) ill. Ndombele (72.)
ill.-

Lecce: Falcone – Gallo, Umtiti, Baschirotto, Gendrey – Maleh (Askildsen 80.), Hjulmand, Gonzalez (Helgason 71.) – Di Francesco (Banda 88.), Ceesay (Voelkerling Persson 80.), Oudin (Strefezza 80.) Vezetőedző: Marco Baroni

Napoli: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Rui (Oliveira 90+4.) – Anguissa, Lobotka, Elmas – Lozano (Ndombele 66.), Raspadori (Simeone 66., Politano 82.), Kvaratskhelia (Zerbin 90+4.) Vezetőedző: Luciano Spalletti