Bundesliga: Sallai góllal és gólpasszal járult hozzá a Freiburg sikeréhez! – videóval

A német bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójának vasárnapi játéknapján a Freiburg a Werder Bremen otthonában lépett pályára.

(Photo by Carmen Jaspersen/picture alliance via Getty Images)

Egyik csapat sem a legjobb formában várta ezt az összecsapást, hiszen a Freiburg 3, míg a Werder 5 bajnoki óta nem gyűjtötte be a három pontot. Az első félidő nem is bővelkedett a helyzetekben, egyik fél sem tudta ugyanis igazán ráerőltetni az akaratát a másikra. Helyzeteket többnyire távoli lövések és bedások után tudtak kidolgozni a csapatok, de ezek egyike sem okozott gondot a kapusok számára. A második játékrész aztán már jóval eseménydúsabbra sikeredett, ugyanis rögtön megszerezte a vezetést a Werder Bremen! A hazaiaknál Philipp iratkozott fel az eredményjelzőre, miután egy ellentámadás végén Bittencourt hozta őt kihagyhatatlan helyzetbe, 1-0! Az 50. percben nagyon közel járt a Freiburg, hogy egy kapu előtti kavarodást követően kiegyenlítsenek, de Pavlenka kapus be tudta gyűjteni a labdát Sallai elől. A 67. percben viszont már a hazaiak hálóőre is tehetetlen volt, ekkor ugyanis egy Flekken által előreívelt labdánál Höler nyerte meg a fejpárbaját, ami után a labda Sallai elé szállt a tizenhatoson belül, ő pedig kapásból a hálóba továbbította a játékszert, 1-1! Mindössze 4 perc telt el és a Freiburg újabb gólt ünnepelhetett, amiben Sallai ismét főszerepet játszott. A magyar támadó ezúttal a Grifotól kapott labdát tekerte pontosan Höler fejére, akinek a fejese a kapufa tövébe szállt, onnan pedig a hálóban kötött ki, 1-2! Az utolsó bő 20 percben a hazaiak mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de nem jártak sikerrel, így a Freiburg Sallai főszereplésével el tudta hozni a három pontot a Weserstadionból!

Werder Bremen – Freiburg 1-2 (0-0)
Weserstadion Vezette: F. Badstubner
Philipp (47.) ill. Sallai (67.), Höler (71.)
Sárga lapok: Gross (11.), Stark (73.) ill. Doan (13.), Eggestein (31.), Sallai (42.)
Kiállítás:ill. –