BL: Rodrygo duplájával idegenben is legyőzte a Real Madrid a Chelsea-t – videóval

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóját kétgólos előnnyel várhatta a címvédő Real Madrid a nagyon gyenge formát mutató Chelsea ellenében…

(Photo by Jacques Feeney/Offside/Offside via Getty Images)

A találkozót remek iramban kezdték a hazaiak, de nagyon más választásuk nem is volt, mindenképpen gólt kellett szerezniük. A 11. percben erre meg is volt a lehetőségük, ugyanis Kantét talált meg egy labda teljesen üresen 11 méterre a kaputól, viszont a francia középpályás elkapkodta az esélyt, kapásból próbált meg betalálni, de nagyon eltörte a lövést, így elkerülte a kaput a játékszer. Negyedórát követően kicsit megtudta tartani a labdát a spanyol csapat is, és a 21. percben kis híján meg is szerezték a vezetést, kis területen játszották ki a Chelsea védelmét, majd éles szögből Rodrygo küldte kapura a labdát, azonban csak a kapufát találta el a brazil támadó. Az első játékrész utolsó pillanataiban faraghatott volna hátrányából az angol gárda, de Cucurella közvetlen közelről belerúgta a labdát a kivetődő Courtoisba, így 0-0-val mehettek szünetre a csapatok.

A második félidő is egy Kanté lehetőséggel kezdődik, azonban a világbajnok középpályás lövését blokkolni tudták a spanyol védők. Az 58. percben pedig megszerzi a vezetést a Real Madrid, Éder Militao ugratta ki Rodrygót, és bár úgy tűnt, hogy Chalobah eléri a labdát, végül nem jött össze neki, így a brazil kapuig vezethette a labdát, majd laposan keresztbe rúgta a játékszert, de Benzema lemaradt róla, a hosszún viszont Vinícius összeszedte azt, majd higgadtan letette Rodrygónak, ő pedig egy átvételt követően a kapuba pofozta a lasztit (0-1). A “kékek” ezt követően kicsit megtörtek, azonban jöttek előre azonnal a gólért, ami nem jött össze, sőt, jött az újabb spanyol találat. Egy szép akció végén Vinícius készítette le a labdát Valverdének, az uruguayi középpályás kis híján a kapuba gyalogolt a labdával, de Kepa az útjába volt, így gólt rúgatott Rodrygóval (0-2). A Chelsea hiába próbálkozott a szépségtapaszt érő gól megszerzésével, az sem jött össze, ennek következtében a Real Madrid 4-0-ás összesítéssel kiejtette őket és bejutott az elődöntőbe.

Chelsea – Real Madrid 0-2 (0-0); Továbbjutott: a Real Madrid 4-0-ás összesítéssel
Helyszín: Stamford Bridge (London), Vezette: D. Orsato (olasz)
Gólszerző: Rodrygo (58., 80.)
Sárga lap: Cucurella (34.), James (50.), Mudryk (90.) ill. Militao (22.)

Chelsea: Kepa – Fofana, T. Silva, Chalobah – James, Kanté, E. Fernández (Sterling 67.), Kovacic, Cucurella (Mudryk 67.) – Gallagher (Joao Félix 67.), Havertz (Mount 77.). Vezetőedző: Frank Lampard

Real Madrid: Courtois – Carvajal (Nacho 82.), Militao, Alaba (Rüdiger 46.), Camavinga – Modric, Kroos (Ceballos 76.), Valverde – Rodrygo (Asensio 81.), Benzema (Tchouaméni 71.), Vinícius Jr. Vezetőedző: Carlo Ancelotti