U21-es Eb: a franciák legyőzték az olaszokat, Portugália vereséggel kezdett

Az elmúlt két napban kezdetét vette a Grúziában és Romániában zajló U21-es Európa-bajnokság, és lejátszották az első forduló mérkőzéseit…

(Photo by Eóin Noonan – Sportsfile/UEFA via Getty Images)

A nyitónapon rögtön egy óriási meglepetéssel indult a korosztályos torna, ugyanis a társrendező Grúzia U21 két első félidei találattal 2-0-ra legyőzte a jóval esélyesebbnek tartott Portugália U21 csapatát. A luzitánok végig enerváltan futballoztak, a hazaiak viszont lelkesen és eredményesen futballoztak. A csoport másik találkozóján Belgium U21 és Hollandia U21 szomszédos összecsapásán nem született találat, így a grúzok jelenleg vezetik a csoportot.

A csoport:

Grúzia U21 – Portugália U21 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Gagua (37.), Sazonov (45+1.), ill.

Belgium U21 – Hollandia U21 0-0 (0-0)
Gólszerzők:ill.

A csoport aktuális állása

A másik házigazda nem járt ekkora sikerrel, épp ellenkezőleg, Spanyolország U21 együttese a papírformát érvényesítve 3-0-ra legyőzte Románia U21 csapatát Bukarestben. Az első játékrész még gól nélkül zajlott, a szünet után azonban a hispánok rákapcsoltak és hamar felszínre hozták a két csapat közti tudásbeli különbséget. A gólgyártást a Villarreal erőssége, Alex Baena kezdte, társai pedig folytatták. Ukrajna U21 csapata 2-0-ra felülmúlta Horvátország U21 válogatottját, miután Oleksii Kashchuk gólt és gólpasszt jegyzett a mérkőzésen.

B csoport:

Románia U21 – Spanyolország U21 0-3 (0-0)
Gólszerzők:ill. A. Baena (55.), J. Miranda (62.), S. Gómez (90+5.)

Ukrajna U21 – Horvátország U21 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Kashchuk (19.), Sikan (48.), ill.

A végső győzelemre is esélyesnek tartott Anglia U21 együttese Jacob Ramsey és Emile Smith Rowe második félidei találataival gyűrte le a sokáig szívósan küzdő Csehország U21 csapatát 2-0-ra. A másik mérkőzésen az U20-as vb-n is bronzérmes izraeliek itteni korosztályos csapata is figyelemreméltóan kezdte a tornát, ugyanis Izrael U21 egy félidőt emberhátrányban játszva ért el 1-1-es döntetlent Németország U21 ellen.

C csoport:

Németország U21 – Izrael U21 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Bisseck (26.), ill. Turgeman (20.)
Kiállítva:ill. Kartsev (45+2.)

Csehország U21 – Anglia U21 0-2 (0-0)
Gólszerzők:ill. J. Ramsey (47.), Smith Rowe (90+4.)

A csoportkör első fordulójának legnagyobb rangadóján Franciaország U21 2-1-es győzelmet aratott Olaszország U21 felett. Az első félidő derekánál Rennes gólfelelőse, Arnaud Kalimuendo sarokkal volt eredményes, majd nem sokkal később Pietro Pellegri fejjel egyenlített. A második játékrészben is aktívabb gallok Bradley Barcola labdaszerzése után vitték be a győztes gólt. A hajrá izgalmasan telt, a franciák ugyanis tíz emberrel játszottak az utolsó tíz percben, de a taljánok minden igyekezete ellenére nem tudtak egyenlíteni. A D csoport másik összecsapásán Svájc U21 hátrányból fordítva ugyancsak 2-1 arányban diadalmaskodott Norvégia U21 ellen.