NB II: először kapott ki a hibátlan ETO – KÖRKÉP

A magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 5. fordulójának mérkőzéseit a szombati napon bonyolították le…

A másodosztály mezőnyét eddig négyből négy győzelemmel vezető ETO FC Győr elszenvedte első vereségét, miután 3-2-re kikapott a Nyíregyházától Balmazújvárosban. A rábapartiak ezzel a fiaskóval el is vesztették az első helyet, mivel a tavalyi MK-döntős Budafok az újabb győzelmével már 13 pontos, négy sikerével és egy döntetlenjével élre állt a bajnokságban. A Pécsi MFC és a Szeged egyaránt idegenben nyert, így mindketten továbbra is veretlenek és 11-11 ponttal a harmadik-negyedik helyet foglalják el. Az ETO-hoz hasonlóan az első vereségét szenvedte el a Soroksár, amely a vezetés ellenére 2-1-re kapitulált a javuló formát mutató Kozármisleny ellen, így Lipcsei Péter csapata maradt 10 ponttal az ötödik helyen. Az előző idény két NB I-es kiesője közül a Budapest Honvéd 2-1-re kikapott az első győzelmét arató Siófoktól, míg a Vasas az utolsó pillanatokban mentett meg egy pontot a Kazincbarcika ellen. Előbbi hét, utóbbi öt ponttal áll a középmezőnyben, és mindkettőjüktől több fog kelleni a folytatásban, ha fel szeretnének jutni. A Haladás ugyancsak megszerezte az első győzelmét, így elmozdult a kieső zónából, ahol most három-három pontjával a Csákvár és a BVSC-Zugló tanyázik az egymás ellen ikszelő két nyeretlen csapat, a Gyirmót és a Mosonmagyaróvár társaságában.