Serie A: Thuram és Martinez remekelt, az Inter simán legyőzte a Fiorentinát! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 3. fordulójának vasárnapi játéknapján az Inter a Fiorentinát látta vendégül.

(Photo by Giuseppe Cottini/Getty Images)

Első komolyabb megmérettetése várt az Interre a bajnokságban, miután a 3. fordulóban a Fiorentinát látták vendégül, akikkel tavaly az Olasz Kupa döntőjében is összecsaptak. Ez a mérkőzés viszont végül jóval simábban alakult, mint ahogyan azt sokan várták. Az első félidő közepén az Inter megszerezte a vezetést, miután a Fiorentina térfelének közepén szereztek labdát, majd Dimarco beadása tökéletesen érkezett Thuram fejére, aki közelről bevette Christensen kapuját, 1-0! A játék képe a folytatásban sem változott, az Inter azonban “csak” a második félidőben tudta növelni az előnyét. A játékrész elején egy ellentámadás végén Thuram kiválóan tálalt Martinez elé, aki nem hibázta el a ziccert, 2-0! Nem sokkal később még tovább nőtt a különbség, Thuram ugyanis összehozott egy büntetőt is, miután Christensen elkaszálta őt. A labda mögé Calhanoglu állt, ő pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt, 3-0! Az Inter azonban még ekkor sem állt le, és a 73. percben újabb gólt szereztek: Cuadrado beadását Martinez gyönyörűen elpörgette a kapus felett, aki tehetetlen volt a lövéssel szemben, 4-0! Az Inter összességében teljesen megérdemelt győzelmet aratott a nagyon enerváltan játszó Fiorentina ellen.

Inter – Fiorentina 4-0 (1-0)
San Siro Vezette: M. Marchetti
Gólszerzők: Thuram (24.), Martinez (53., 73.), Calhanoglu (58. – büntető)