Magyar Kupa: kezdetben szenvedett, de végül könnyedén nyert az MTK! – eredmények, továbbjutók

A Magyar Kupa legjobb 64 csapata között a szombati játéknap után további kilenc találkozót rendeztek vasárnap. Az első osztályú csapatok közül nem hibázott az MTK, a Diósgyőr és a Kisvárda sem, ahogyan esélyeshez méltón a Győri ETO sem. A párharcok közül igazán pikánsra sikeredett a Szentlőrinc és a BVSC összecsapása, ahol előbb visszavágott a nyár eleji osztályozós vereségért, amivel a harmadosztályba csúszott ellenfele pedig az NB II-be léphetett.

Gesztely FC (Megyei I) – MTK 1-6 (1-1)
Gólszerzők: Porkoláb (9.) illetve Molnár R. (1., 73. és 79.), Stieber Z. (60.), Kovács P. (81. és 89.)

Amikor már az első percben vezetést szerzett az MTK, kevesen gondolták, hogy egy félidőn át kis túlzással szenvedni fog az első osztályú csapat vármegyei ellenfele ellen… Pedig Porkoláb Botond távoli bombagólja alaposan sokkolt a fővárosiakat, akik nem is igazán találták a ritmust az első félidőben. A szünet után aztán kijött az ‘osztálykülönbség’ is a felek között, a hazaiak egyre fáradtabbnak tűntek, a vendégek pedig végül a hajrára tekintélyes különbségű győzelmet arattak.

III. Kerületi TVE (NB III)–DVTK 2-6 (1-3)
Gólszerzők: Buda P. (37.), Zámbó M. (84.) illetve Franchu (5.), Acolatse (17.), R. Da Silva (25.), Jurina M. (49.), Papp M. (77. -öngól), Lukács D. (88.)

Az MTK-val ellentétben a Diósgyőr nem tette meg azt a szívességet ellenfelének, hogy egy félidőnyi ‘előnyt’ adjon neki. A DVTK lényegében 25 perc alatt lezárta a találkozót, utána a hazaiaknak csak szépítenie sikerült, a három gólos különbség viszont így is négyre nőtt a végére.

Pilisi LK (megyei I.) – Kisvárda 0-5 (0-4)
Spasic (6.), Camaj (18.), Jovicic (24.), Melnyk (45+2.), Czékus Á. (67.)

Az elmúlt idényben a másodosztályú Budafokkal Magyar Kupa döntőig menetelő Mátyus János meggyőző sikerrel kezdett a Kisvárda kispadján. A várdaiak egy félidő alatt ‘lerendezték’ a továbbjutás kérdését vármegyei első osztályú ellenfelükkel szemben.