Légiósok: Vancsa Zalán gólt lőtt és gólpasszt adott csapata győztes meccsén

A belga másodosztályú bajnokság (Challenger Pro League) 6. fordulójában a Lommel vasárnap délután a Francs Borains együttesét fogadta…

Az eddig csupán egyetlen vereséget szenvedő Lommel immár az ötödik győzelmét aratta a bajnokságban, miután 3-0-ra diadalmaskodott a Francs Borains ellen. A hazaiak semmit nem bíztak a véletlenre és már az első tíz perc után megszerezték a vezetést, a 19 éves togói Karim Dermane nem más, mint Vancsa Zalán előkészítéséből volt eredményes. A jelentős mezőnyfölény ellenére a Lommel jó darabig nem tudott újabb találatot bevinni, sokáig 1-0 volt az állás. Az utolsó húsz percen belülre fordulva a hazaiak fiatal magyar légiósa, Vancsa Zalán a korábbi gólpassza után maga is eredményes volt. A hajrában pedig a perui Kluiverth Aguilar találata alakította ki a 3-0-s végeredményt.

A 18 esztendős magyar tehetség az új idényben hat pályára lépés után két gólt és három előkészítést jegyez a belga másodosztályban, így abszolút húzóembere a listavezető csapatának.

Lommel – Francs Borains 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Dermane (11.), Vancsa (72.), Aguilar (84.), ill.