Liga Portugal: a hosszabbításban szenvedte ki a három pontot a Porto – videóval

A portugál bajnokság (Liga Portugal) 6. fordulójának szombat esti mérkőzésén az FC Porto a Gil Vicentét látta vendégül…

(Photo by Diogo Cardoso/Getty Images)

Az FC Porto esélyeshez méltóan 2-1 arányban legyőzte a Gil Vicentét a szombat esti mérkőzésén. Az aktívabban kezdő hazai csapat már az első tíz percen belül megszerezte a vezetést, amikor Ivan Jaime az ötös előteréből lőtt a hálóba. A Porto továbbra is lendületben maradt, újabb helyzeteket alakított ki, azonban Taremi gólját les miatt nem adták meg. Nem sokkal később a 37. percben a vendégek szinte a semmiből kiegyenlítettek, miután egy lefordulást követően Laurindo Aurelio lövése Diogo Costa lábán felpattant és a hálóba hullott. A meccs nagy részében a Porto támadott, a “sárkányok” a második félidőben több ordító lehetőséget puskáztak el. Menet közben viszont a Gil Vicente kontrákból veszélyeztett és nem egyszer akár újabb gólt is szerezhetett volna. A hazaiak hiába igyekeztek, úgy tűnt, hogy képtelenek lesznek bevinni a három pontot érő találatot, mivel minden lehetőség kimaradt. Végül azonban a rendes játékidő lejárta után bevitték a győztes gólt, Wendell oldalsó pontrúgásából Stephen Eustaquio fejelt a kapuba.

A “sárkányok” így öt győzelemmel és egyetlen döntetlennel állnak a mezőny élén.

FC Porto – Gil Vicente 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Ivan Jaime (8.), Eustaquio (90+1.), ill. L. Aurelio (37.)