La Liga: kiütéses győzelmet aratott hazai pályán a Sevilla az Almeria ellen! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 7. fordulójának nyitó mérkőzését a Sevilla és az Almeria játszotta egymással.

Mindkét csapat nagyon gyengén kezdte a szezont, hiszen a Sevilla az első 3 meccsét elveszítette, majd ezt követően tudott 1-1 győzelmet és döntetlent elérni, míg az Almeria 6 forduló után 2 ponttal szerénykedett a tabella legalján. Az első félidőben viszont hatalmas fölényben futballozott a hazai gárda, amely már ekkor eldöntötte a 3 pont sorsát. Mendilibar csapata már a 7. percben megszerezte a vezetést: egy szögletet követően Bade fejese még a felsőlécen csattant, de a kipattanót En-Nesyri az üresen maradt kapuba bólintotta, 1-0! Mindössze 1 perc telt el, amikor már a második gólját ünnepelhette az andalúz csapat: egy kifejelt labdát Lukebakio szedett össze, majd két szép cselt követően védhetetlenül a léc alá bombázott, 2-0! A folytatásban is a Sevilla uralta a játékot, a félidő közepén Lukebakio járt közel ahhoz, hogy megduplázza a góljai számát, de Maximiano nagy bravúrral hárítani tudott. A 38. percben viszont már a portugál kapus is tehetetlen volt, Suso ugyanis egy szép tekeréssel a jobb alsóba juttatta a labdát, 3-0! A szünetre így magabiztos előnnyel mehetett a Sevilla, míg az Almeria egy lövésig sem jutott el az első 45 perc során.

A második játékrész úgy folytatódott, ahogy az első lezajlott. A Sevilla ezúttal az 51. percben vette be a kaput: egy Almeria szabadrúgás után Lukebakio vezérletével indított ellentámadást a hazai gárda, majd Pedrosa centerezése után Lamela vette be a kaput, 4-0! A negyedik gólt követően alaposan visszavett az iramból a Sevilla, ennek eredményeként néha már eljtutott a kapuig az Almeria is. A 71. minutumban sikerült legalább a szépítést összehozni a vendégek részéről: Navas szabálytalankodott a tizenhatoson belül, az ebből megítélt büntetőt pedig Suárez értékesítette, 4-1! A folytatásban a vendégek még próbálkoztak annak érdekében, hogy kozmetikázzanak az eredményen, de nem jártak sikerrel, sőt a ráadásban még Kike Salas is bebombázta a labdát Maximiano kapujába, beállítva ezzel az 5:1-es végeredményt.

Sevilla – Almeria 5-1 (3-0)
Ramón Sánchez Pizjuán Stadion Vezette: G. Cuadra
En-Nesyri (7.), Lukebakio (8.), Suso (38.), Lamela (51.), Salas (90+2.) ill. Suárez (71. – büntető)
Sárga lapok: Navas (70.), Suso (83.), Lamela (90+1.) ill. Kaiky (77.), Baba (86.)
Kiállítás:ill.-

Sevilla: Nyland – Pedrosa (Salas 84.), Gudelj, Bade, Navas (Sanchez 75.) – Sow (Januzaj 65.), Fernando – Lukebakio (Soumaré 65.), Lamela, Suso – En-Nesyri (Mir 84.) Vezetőedző: José Luis Mendilibar

Almeria: Maximiano – Pozo (Mendes 81.), Montes (Kaiky 64.), González, Centelles – Baba Mohaemmed, Lopy (Ramazani 64.), Arribas (Baptistao 72.), Melero, Suárez – Koné (Puigmal 64.) Vezetőedző: Vicente Moreno