PL: a csereként beálló McTominay hosszabbításban lőtt duplájával gyűrte le a Brentfordot a Manchester United! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 8. fordulójának szombati játéknapján a bukdácsoló Manchester United a szintén igen rossz formában lévő Brentfordot látta vendégül.

(Photo by Matthew Ashton – AMA/Getty Images)

Mindkét csapatnak nagy szüksége lett volna a 3 pontra, hiszen a United a legutóbbi 4 bajnokijából 3-at is elveszített, míg a Brentford az utolsó 5 fordulóban csupán 3 pontot gyűjtött be. Az első játékrész első felében a vendégek voltak aktívabbak, akik több távoli lövéssel próbálkoztak, de ezek rendszerint elkerülték Onana kapuját. A 26. percben aztán Casemiro adta el a saját térfelén a labdát, majd Wissa beadása után a labda nagy szerencsével Jensen elé került, akinek a nem túl életerős lövése Onana közreműködésével bevánszorgott a United kapujába, 0-1! A 38. minutumban Mbeumo járt közel ahhoz, hogy megduplázza csapata előnyét, de a távoli lövése kevéssel elkerülte a hazai kaput. Az Old Trafford közönsége az első félidőben nem láthatott igazán veszélyes helyzetet a „Vörös Ördögöktől”, így Erik ten Hagnak volt mit javítani csapata játékán.

Az első említésre méltó lehetőség a hazaiak részéről az 53. percből jegyezhető fel, amikor Eriksen távoli lövését kellett hárítania Strakoshának. A támadások felépítésével viszont továbbra is sok gondja akadt a Unitednek, amit jól mutat, hogy a következő lehetőség ismét egy távoli lövés volt, amit Fernandes eresztett el a 71. minutumban, Strakosha azonban ezt is hárítani tudta. A 83. percben Onana nagy bravúrjára volt szükség, aki Maupay távoli lövését tolta a léc fölé, életben tartva ezzel csapata pontszerzési reményeit. Az ezt követő szögletnél ismét a kameruni hálóőr védésére volt szükség, aki ezúttal Norgaard közeli fejesét ütötte szögletre. A 87. percben aztán, mint később kiderült, kulcsfontosságú cserét hajtott végre Erik ten Hag, aki beküldte Scott McTominayt. A 90. percben ugyan egy öngólnak köszönhetően a labda a Brentford kapujába került, de végül ezt a találatot les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A 93. percben viszont már érvényes gólt szereztek a hazaiak: Dalot lövését még védte Strakosha, a kipattanónál viszont a védők tisztázását McTominay elcsípte és bevette a kaput, 1-1! A 97. percben pedig érkezett a csoda a hazaiak részéről: a félpályáról előre ívelt szabadrúgást Maguire tudta középre fejelni, ahol McTominay érkezett és fejjel bevette a kaput, 2-1! A skót középpályás így csodacserének bizonyult, és a Manchester United otthon tudta tartani a 3 pontot.

Manchester United – Brentford 2-1 (0-1)
Old Trafford Vezette: A. Madley
McTominay (90+3., 90+7.) ill. Jensen (26.)
Sárga lapok: -ill. Hickey (10.), Norgaard (48.), Collins (65.), Janelt (67.), Maupay (81.)
Kiállítás:ill.-

Manchester United: Onana – Lindelöf (Martial 71.), Evans, Maguire, Dalot – Amrabat (McTominay 87.), Casemiro (Eriksen 46.) – Fernandes, Mount (Antony 63.), Rashford (Garnacho 63.) – Höjlund Vezetőedző: Erik ten Hag

Brentford: Strakosha – Ajer, Pinnock, Collins – Rasmussen, Jensen (Ghoddos 84.), Norgaard, Janelt (Onyeka 70.), Hickey – Mbeumo, Wissa (Maupay 70.) Vezetőedző: Thomas Frank