Gyurcsó Ádám lőtte tovább a csapatát a ciprusi kupában – videóval

A ciprusi kupában a legjobb 16 közé jutásért az AEK Larnaca szerdán a másodosztályú Achyronas-Onisilos csapatát fogadta…

Az AEK Larnaca esélyesként a vártnál talán nehezebb, 3-2-es győzelmet aratott a másodosztályban is középcsapatnak számító Achyronas-Onisilos ellen a Ciprusi Kupában a legjobb 16 közé jutásért. A favorit házigazda az első félidőben kétgólos előnyt szerzett magának, majd a szünet után a vendégek szépíteni tudtak, de nem sokkal később az 58. percben Gyurcsó Ádám szabadrúgásból szerzett találatával az AEK újból két góllal vezetett 3-1 arányban. A közelmúltban sérülésből visszatérő magyar szélső a Karmiotissza elleni bajnokin szerzett gólja után már a második találatát szerezte. Gyurcsó góljával a továbbjutás kérdése gyakorlatilag eldőlt, a vendégek erejéből még egy szépítő találatra futotta a hosszabbításban, de egy góllal így is továbbjutott a favorit.

AEK Larnaca – Achyronas-Onisilos 3-2 (2-0)
Gólszerzők: Ivan (7.), Rafa Lopes (44.), Gyurcsó (58.), ill. G. Thomas (53.), Kaiserlidis (90+1.)

A magyar válogatott hátvédje, Lang Ádám által erősített Omonia Nicosia később csatlakozik a Ciprusi Kupa küzdelmeihez.