Saudi Pro League: nem bírtak egymással Jordan Hendersonék és Karim Benzemáék

A szaúdi labdarúgó-bajnokság (Saudi Pro League) 14. fordulójának nyitómérkőzésén az Al-Ettifaq és az Al-Ittihad döntetlent játszott egymással.

(Photo by Yasser Bakhsh/Getty Images)

A mérkőzést első negyedében két Benzema lehetőséget jegyezhettünk fel, azonban a 19. percben Paulo Víctor kapus tudta védeni fejesét, a 22. percben pedig a kapu szájából fejelt fölé az aranylabdás csatár. A 26. percben Jordan Henderson próbálkozhatott ígéretes helyről, de nem volt elég pontos az angol labdarúgó, lövése centikkel elkerülte a kaput. A 36. percben kis híján megszerezték a vezetést a hazaiak, de Jack Hendry fejese csak a felső lécet találta telibe. A 41. percben azonban már összejött a vezetést az Al-Ettifaq csapatának, Georginio Wijnaldum állt jó helyen, így övé lett a lepattanó és a kapuba vágta a labdát (1-0). Az egyenlítést érő gólt az 54. percben szerezték a vendégek, Fabinho szerzett labdát az ellenfél 16-osához közel, majd letette Hamdallah elé, aki erőből bevágta a hosszúba a kapu előteréből (1-1). A hátralévő időben pedig nem történt komolyabb esemény, így mindkét együttesnek meg kell elégednie a döntetlennel, ami viszont igazán egyik együttesnek sem jó.

Al-Ettifaq – Al-Ittihad 1-1 (1-0)
Helyszín: Prince Mohamed bin Fahd Stadion (Dammam), Vezette: Bognár Tamás (magyar)
Gólszerzők: Wijnaldum (41.) ill. Hamdallah (64.)