Svájci Szuperliga: továbbra is szenved a Basel, ezúttal a sereghajtó ellen hullajtottak pontokat

A svájci labdarúgó-bajnokság (Swiss Football League) 16. fordulójában ismét botlott a Basel, ráadásul a sereghajtó ellen, így egyre nagyobb bajban van a nagy múltú csapat.

A Basel már a 2. percben vezetést szerzett a fiatal német középpályás, Anton Kade révén, azonban ezt követően nagyon gyenge támadójátékkal rukkoltak elő, ugyanakkor a hazaiak teljesítménye is csapnivaló, így a mérkőzés túl sok izgalmat nem hordozott magában. A második játékrészben sem volt jobb a mutatott játéka egyik csapatnak sem, de a hazaiaknak akadt 1-2 lehetősége, amelyből egyet a 71. percben Mergim Qarri kitudott használni. A 75. percben a hazaiak támadója, Florian Danho második sárgáját követően a kiállítás sorsára jutott, viszont a Basel ezzel az emberelőnnyel nem tudott élni, így maradt az 1-1-es végeredmény. A Lausanne Ouchy maradt a sereghajtó, a Basel pedig az utolsó előtti, ennek következtében egyik csapat sem örül igazán a döntetlennek.

Lausanne Ouchy – Basel 1-1 (0-1)
Helyszín: Stade de la Tuiliere (Lausanne), Vezette: A. Kanagasingam
Gólszerzők: M. Qarri (71.) ill. A Kade (2.)
Kiállítás: F. Danho (75.) ill. –