La Liga: magabiztos győzelmet aratott a Villarreal otthonában a Real Sociedad! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 16. fordulójának szombati játéknapján a Villarreal a Real Sociedad együttesét fogadta.

(Photo By Ivan Terron/Europa Press via Getty Images)

Aktívabban kezdte a mérkőzést a Real Sociedad gárdája, amely először Merino, majd pedig Sadiq révén próbált meg gólt szerezni, de Jörgensen bravúrral hárítani tudott mindkét esetben. Az erős kezdést követően kiegyenlítettebbé vált a játék, de helyzetek nem nagyon alakultak ki. A játékrész véghajrájában aztán jelentősen megszaporodtak az események. A 38. percben ugyanis megszerezte a vezetést a Sociedad, miután Jörgensen rosszul mozdult ki a kapujából, Merino pedig az üresen maradt kapuba fejelt, 0-1! Mindössze 3 minutum telt el, és máris megduplázta előnyét a baszk alakulat: ekkor Zubimendi ért bele Zakharyan lövésébe, amire így már Jörgensen nem tudott reagálni, 0-2! Nem sokkal később szépíthetett volna a hazai gárda, Alex Remiro azonban nagy bravúrral megakadályozta a hazaiakat a gólszerzésben. Ennek pedig nem sokkal később még nagyobb jelentősége lett, a ráadásban ugyanis Kubo szerezte meg a Sociedad harmadik gólját, 0-3!

A második játékrészben nem meglepő módon már jóval kevesebb esemény történt. A Villarreal támadott, hogy legalább a becsületgól összejöjjön, de nem jártak sikerrel, míg a Sociedad nem erőltette különösebben a támadásokat, de így is kiváló első félidei hajrájuknak köszönhetően simán megnyerték az összecsapást, és ezzel feljöttek a tabella 5. helyére.

Villarreal – Real Sociedad 0-3 (0-3)
Estadio de la Ceramica Vezette: M. Lopez
ill. Merino (38.), Zubimendi (41.), Kubo (45+4.)
Sárga lapok: Capoue (29.), Pedraza (49.) ill. Zubimendi (60.)
Kiállítás:ill.-

Villarreal: Jörgensen – Pedraza, Cuenca, Albiol, Foyth – Baena, Parejo (Terrats 90+1.), Capoue, Altimira (Akhomach 46.) – Morales (Sörloth 74.), Moreno (Brereton Diaz 90+1.) Vezetőedző: Marcelino

Real Sociedad: Remiro – Traoré, Elustondo, Zubeldia (Pacheco 59.), Tierney – Mendez (Turrientes 30.), Zubimendi, Merino, Zakharyan (Munoz 78.) – Kubo, Sadiq (Fernandez 78.) Vezetőedző: Imanol Alguacil