La Liga: Sergi Roberto duplázott, a Barcelona nagy nehézségek árán legyőzte a sereghajtót! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 18. fordulójának szerdai játéknapján a Barcelona együttese a sereghajtó Almeriát fogadta.

(Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Ahogyan az várható volt, nagy fölényben kezdte a mérkőzést a Barcelona gárdája, amely az első percektől kezdve a kapuja elé szegezték az Almeriát. Az első nagy helyzet a 8. percben adódott a katalánok előtt, amikor Sergi Roberto maradt teljesen üresen egy szögletnél, a fejesét viszont hatalmas bravúrral védte Maximiano. Az első 15 perc nagy rohamait követően némileg alábbhagytak a Barca rohamai, de a 33. minutumban így is sikerült megszerezni a vezetést. Ekkor egy újabb szögletet végezhetett el a Barca, ahol Araujo fejesét még nagy bravúrral védte Maximiano, a kipattanót azonban Raphinha közelről a hálóba vágta, 1-0! A 37. percben majdnem megduplázta előnyét a Barcelona, miután a saját kapuja előterében vesztett labdát az Almeria, Lewandowski lövésénél azonban újabb elképesztő bravúrt mutatott be a vendégek kapusa. A Barca sok kihagyott lehetősége aztán a szünet előtt megbosszulta magát: a 41. percben egy védelmi megingást kihasználva Leo Baptistao tudott megindulni, majd Pena felett átemelve a labdát bevette a kaput, 1-1!

A második játékrész elejét is nagyon aktívan kezdte a katalán gárda, és leginkább a csereként beálló Ferran Torres volt aktív, akinek két ígéretes lövését is hatástalanítani kellett Maximianonak. A Barca fölénye végül a 60. percben érett újabb góllá: ekkor ismét egy szögletnél mondott csődöt az Almeria védelme, a beadást ugyanis Sergi Roberto csúsztatta a hosszú sarokba, 2-1! A 71. minutumban aztán ismét a semmiből kiegyenlített az Almeria! Egy szabadrúgás után Araujo és Pena nem értette meg egymást, így a labda Edgar Gonzalez elé pattant, aki az üresen maradt kapuba passzolt, 2-2! A 74. percben közel járt ahhoz Araujo, hogy jóvátegye a hibáját, a fejese azonban kevéssel elkerülte a kaput. A 83. percben aztán harmadszor is megszerezte a vezetést a Barcelona: Lewandowski passza találta meg kiváló ütemben Sergi Robertót, aki értékesítette a ziccerét, 3-2! A 87. percben aztán majdnem harmadszor is kiegyenlített az Almeria, Baba közeli fejesénél azonban hatalmas bravúrral védett Pena. A 93. percben Sergi Roberto a harmadik gólját ünnepelhette volna, a lövésénél azonban a felsőléc megmentette a vendégeket. Végül ha nagy nehézségek árán, de otthon tudta tartani a három pontot a Barcelona, és 3 nyeretlen tétmérkőzés után ismét győzelmet ünnepelhettek.

Barcelona – Almeria 3-2 (1-1)
Estadio Olimpico Vezette: G. Cuadra
Raphinha (33.), Roberto (60., 83.) ill. Leo Baptistao (41.), Gonzalez (71.)
Sárga lapok: Raphinha (15.), Christensen (21.), Araujo (90.) ill. Pozo (5.), Lopy (57.), Baba (84.)
Kiállítás:ill.-

Barcelona: Pena – Baldé, Christensen (Koundé 46.), Araujo, Cancelo – Roberto, Gündogan, Lopez (Romeu 68.) – Joao Felix (Torres 46.), Lewandwoski, Raphinha (Yamal 76.) Vezetőedző: Xavi

Almeria: Maximiano – Pozo (Mendes 64.), Chumi, Montes, Gonzalez, Akieme – Arribas, Lopy, Baba, Ramazani (Embarba 77.) – Leo Baptistao (Lazaro 77.) Vezetőedző: Gaizka Garitano