A friss mexikói bajnok kétszer hátrányba kerülve győzte le a Barcelonát – videóval

A múlt hétvégén a mexikói bajnokság (Liga MX) 2023-as Aperturáját drámai körülmények közt megnyerő Club América az FC Barcelona ellen vívott barátságos mérkőzést…

(Photo by Omar Vega/Getty Images)

Magyar idő szerint csütörtökről péntekre virradóra a mexikói Club América 3-2-es győzelmet aratott az FC Barcelona ellen a dallasi Cotton Bowl-ban rendezett barátságos mérkőzésen. Mindkét csapat erősen tartalékos összeállításban kezdett, miközben bár az első lehetőségek ugyan a mexikóiak előtt adódtak, a hatodik percben a Barca szerzett vezetést. Egy labdaszerzést követően Lamine Yamal betört a tizenhatoson belülre, majd Malagón kapujába helyezte csapata vezető gólját. A katalánok nem sokáig örülhettek, ugyanis újabb hat perc elteltével egy tökéletesen kijátszott akció végén az América egyenlített, Zendejas bejátszása után Julián Quinones az ötösön belülről sarokkal juttatta a játékszert Astralaga kapujába. A 28. percben a Barca újból magához vette a vezetést, miután egy gyors akció végén Fort bejátszásából Marc Guiu továbbította közelről a játékszert a hálóba. A mexikóvárosiak a szünet előtt többször is egyenlíthettek volna, Astralaga azonban bravúrral védte L. Suárez ajtó-ablak helyzetét, így az első 45 perc után 2-1-re vezettek a katalánok. A térfélcsere után a frissen becserélt F. Torres veszélyeztetett először, majd öt perc elteltével kiegyenlített az América, amikor Julián Quinones Cubarsi szerencsétlenkedését követően helyezett a hálóba. A játékrész derekánál mindkét csapat alapembereket cserélt be: a Barcában Cancelo és Lewandowski, míg az América soraiban H. Martín és Valdes jelentkezett játékra. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek a győztes gól megszerzésére, végül az utolsó tíz percen belülre érve az aktívabban futballozó mexikói rekordbajnok talált be, Valdes beadásából Henry Martín fejelt védhetetlenül a léc alá. A hajrában a Barca az igyekezete ellenére nem tudott egyenlíteni, és akár mexikóiak is szerezhettek volna újabb gólokat, de végül 3-2 maradt az eredmény.

FC Barcelona – Club América 2-3 (2-1)
Gólszerzők: Yamal (6.), Guiu (28.), ill. J. Quinones (12., 50.), H. Martín (82.)