PL: Gabriel góljára Salah válaszolt, nem bírt egymással a Liverpool és az Arsenal! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 18. fordulójának szombati játéknapját a Liverpool és az Arsenal rangadója zárta.

(Photo by Michael Regan/Getty Images)

Nagyon aktívan kezdte a mérkőzést az Arsenal gárdája az Anfield Roadon, az első percekben ugyanis át se engedték a félpályán a Liverpoolt. Az „Ágyúsok” fölényének hamar meg is lett az eredménye: a 4. percben Ödegaard szabadrúgására Gabriel érkezett középen, és csúsztatott Alisson hálójába, 0-1! A Liverpool a gyengébb kezdést követően hamar összekapta magát, és igyekezett átvenni az irányítást. A 14. percben majdnem össze is jött az egyenlítés, Mohamed Salah azonban ígéretes helyzetben csak az oldalhálót találta el. A 29. minutumban viszont már nem hibázott az egyiptomi támadó: Alexander-Arnold adott kiváló labdát Salahnak, aki Zinchenko mellett befelé tört a tizenhatoson belül, majd védhetetlenül felvarrta a labdát a rövid felsőbe, 1-1! A 41. percben Gabriel Martinelli révén került közel ahhoz az Arsenal, hogy ismét előnybe kerüljenek, de a brazil támadó centikkel a jobb kapufa mellé helyezte a labdát, így 1:1-es állással vonulhattak a szünetre a felek.

A második játékrészt nagyon nagy intenzitással kezdte a Liverpool, ennek köszönhetően nagyon a kapuja elé szorították az Arsenalt. Az 53. percben Joe Gomez révén majdnem meg is szerezte a vezetést a hazai gárda, ám a védő tekerése centikkel a kapufa mellett suhant el. A következő nagy lehetőségre a 71. percig kellett várni, ekkor egy labdaszerzést követően Elliott megpattanó lövése kötött ki majdnem Raya kapujában. A 73. minutumban hatalmas ziccert hibázott el a hazai gárda: egy Arsenal szöglet után 5 az 1 ellen mehettek a “Vörösök” Salah passza után azonban Alexander-Arnold a felsőlécet lőtte telibe. A 75. percben ismét Joe Gomez próbálkozott meg a gólszerzéssel, a rövid sarokba tartó lövését azonban Raya szögletre tudta ütni. A véghajrában mindkét fél megpróbálta bevinni a döntő ütést, azonban nem jártak sikerrel, így 1-1 ponttal gazdagodtak a csapatok, ami leginkább a Manchester City számára kedvezpő eredmény.

Liverpool – Arsenal 1-1 (1-1)
Anfield Road Vezette: C. Kavanagh
Salah (29.) ill. Gabriel (4.)
Sárga lapok: Endo (45+3.), Salah (84.) ill. Saka (38.), Havertz (45+4.), Rice (49.), Nketiah (87.), White (90.)
Kiállítás:ill.-

Liverpool: Alisson – Tsimikas (Gomez 35.), van Dijk, Konaté, Alexander-Arnold – Jones (Gravenberch 68.), Endo, Szoboszlai – Diaz (Elliott 68.), Gakpo (Nunez 68.), Salah Vezetőedző: Jürgen Klopp

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko – Ödegaard, Rice, Havertz – Saka, Jesus (Nketiah 78.), Martinelli (Trossard 68.) Vezetőedző: Mikel Arteta