Angol Ligakupa: hátrányból felállva fordított a Liverpool a Fulham ellen! – videóval

Folytatódott az Angol Ligakupa elődöntős szakasza, ahol a szerdai játéknapon a Liverpool a Fulhamet látta vendégül.

(Photo by Simon Stacpoole/Offside/Offside via Getty Images)

Aktívan kezdte a mérkőzést a Liverpool együttese, amely igyekezett gyorsan megszerezni a vezetést a Fulham ellen, hogy megadják a mérkőzés alaphangját. Ennek ellenére a vezetést a Fulham szerezte meg a félidő közepéhez érve, miután egy kapu előtti kavarodásnál Willian tudott betörni a tizenhatoson belülre, majd egy védő lába között ellőve a játékszert, a labda utat talált a hálóba, 0-1! A folytatásban a Liverpool keményen nyomott, hogy még a szünet előtt összejöjjön az egyenlítés, de nem tudtak fogást találni a vendégek védelmén, így egygólos hátránnyal vonulhattak pihenőre.

A második játékrészben aztán igyekezett még magasabb fordulatszámra kapcsolni a hazai gárda, Klopp pedig cserékkel próbált meg újabb lendületet adni a támadásoknak, de sokáig úgy tűnt, hogy ma nem tudnak mit kezdeni a londoniak jól szervezett védekezésén. A vendégek viszont az ellentámadásokra próbáltak meg építeni, és a 63. percben majdnem meg is tudták duplázni az előnyüket, ám De Cordova-Reid lövését Kelleher nagy bravúrral védeni tudta. A 68. percben aztán megtört a jég, miután Jones lövése megpattant az egyik védőn, így Leno már tehetetlen volt a lövéssel szemben, 1-1! Mindössze 3 perc telt és már a Liverpoolnál volt az előny, méghozzá Klopp két cseréje hozta össze a találatot! Nunez indult meg a szélen a labdával, majd a középre tett beadására Gakpo érkezett jó ütemben és 7 méterről a rövid alsóba passzolt, 2-1! A 80. percben ismét Darwin Nunez volt a főszereplő, ám a támadó ezúttal a gólszerzéssel próbálkozott meg, a fejesét viszont Leno nagy bravúrral kitornászta a léc alól. A 88. minutumban ismét hatalmas védést mutatott be a német hálóőr, aki ezúttal Nunez közeli lövését fogta, ezzel meccsben tartva csapatát. Ezt követően már nem alakult ki újabb nagy lehetőség, így a Liverpool egygólos előnyből várhatja a két hét múlva esedékes visszavágót.

Liverpool – Fulham 2-1 (0-1)
Anfield Road Vezette: D. Coote
Jones (68.), Gakpo (71.) ill. Willian (19.)
Sárga lapok: van Dijk (24.) ill. Lukic (88.), Wilson (90+1.)
ill.-

Liverpool: Kelleher – Gomez, van Dijk, Konaté, Bradley – Jones, Mac Allister, Gravenberch (Nunez 56.) – Diaz, Jota, Elliott (Gakpo 56.) Vezetőedző: Jürgen Klopp

Fulham: Leno – Castagne, Adarabioyo, Diop, Robinson – Reed (Lukic 83.), Palhinha, De Cordova-Reid, Pereira (Cairney 73.), Willian (Wilson 73.) – Jimenez Vezetőedző: Marco Silva