Ukrán Kupa: a Shakhtar Donetsk a Vorszklát legyőzve hódította el a trófeát

Az Ukrán Kupa döntőjében egy küzdelmes találkozón a Shakhtar Donetsk begyűjtötte 14. kupagyőzelmét is…

A mérkőzés esélyese toronymagasan a Shakhtar volt, azonban a Vorszkla alaposan feladta a leckét a “bányászoknak”. Az első játékrészben ennek következtében túl sok minden nem történt, a “Zöld-fehérek” egyetlen alkalommal lőttek kapura, míg a donyecki csapat két alkalommal, azonban az egyikből meg is szerezték a vezetést. A 40. percben Irakli Azarovi tekerte a kapu elé a labdát, amelyre Danylo Sikan érkezett a jó ütemben és 5 méterről a kapuba bólintott, 0-1!

A második játékrészben a Vorszkla játszott jobban, azonban a Shakhtar alakított ki az első negyedórában helyzeteket. Az 54. percben Sikan duplázhatott volna, azonban ígéretes helyről fölé lőtt. Az 57. percben sikerült megdupláznia előnyüket a “bányászoknak”, Yukhym Konoplya érkezett jól egy szöglet után jól megcsúsztatott Matviienko fejesre és közelről a kapuba fejelt, 0-2! A “Zöld-fehérek” azonban nem adták fel és a végsőkig küzdöttek, ami csak a szépítésre volt elegendő, a 85. percben Mykola Kovtalyuk érkezett Ilya Krupskyi beadására és a kapuba vágta a labdát, 1-2! A döntőt azonban a Shakhtar Donetsk nyerte, így már 14. alkalommal hódították el az Ukrán Kupát.

Vorszkla – Shakhtar Donetsk 1-2 (0-1)
Helyszín: Avanhard (Rivne), Vezette: V. Romanov
Gólszerzők: M. Movatlyuk (85.) ill. D. Sikan (40.), Y. Konoplya (56.)