Serie A: sokáig vezetett a Lazio, de végül be kellett érniük egy ponttal a bajnok ellen! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 37. fordulójának vasárnapi játéknapján az Inter és a Lazio játszott rangadót egymással.

(Photo by Marco Rosi – SS Lazio/Getty Images)

Már a harmadik percben komoly gólszerzési lehetőséget alakított ki az Inter, miután Marcus Thuram került ígéretes helyzetbe a tizenhatoson belül, Provedel azonban bravúrral hárítani tudott. A Lazio első nagy lehetősége a 14. minutumban alakult ki, amikor Castellanos vette célba a hosszú alsót, Sommer viszont a helyén volt és leért a próbálkozásra. A 28. percben két hatalmas védésre is szükség volt a Lazio kapusától, aki először a hosszú alsót vette célba, majd egy szöglet után a hosszú felsőt próbálta meg bevenni, Provedel azonban mindkét esetben nagy bravúrt bemutatva hárított. A 32. percben aztán némileg váratlanul megszerezte a vezetést a Lazio! Rovella passza után Kamada tudott a kapu felé fordulni, majd nagyjából 20 méterről kilőtte a jobb alsót, 0-1! A 35. percben még Zaccagni lövése jelentett veszélyt az Inter kapujára, de a támadó lövése csak az oldalhálót találta el. A játékrész további részében próbálkozott az Inter az egyenlítés érdekében, de nem jártak sikerrel, így egygólos hátrányban vonulhattak pihenőre.

A második játékrész első negyedórájában többször is közel járt az egyenlítéshez a hazai gárda. Az 50. percben Calhanoglu senkitől sem zavartatva távolról célba vette Provedel kapuját, de a labda centikkel a léc felett szállt el. Az 58. minutumban aztán Barella próbálta meg fejjel bevenni a kaput, Provedel azonban nagy bravúrral szögletre tolta a játékszert. Az ezt követő szögletet Lautaro Martinez tudta megcsúsztatni, de ezúttal a bal kapufa mentette meg a Laziót. A vendégek első lehetősége a 62. percben alakult ki, amikor Vecino próbálta meg ellőni a hosszú alsóba a labdát, de centikkel célt tévesztett. A következő nagy lehetőségre egészen a 87. percig kellett várni, de akkor össze is jött az egyenlítés az Internek, miután a Sánchez által beívelt szabadrúgást Dumfries fejelte a kapuba a hosszún, 1-1! Ezt követően már nem alakult ki újabb nagy helyzet, így mindkét csapat 1-1 ponttal gazdagodott.

Inter – Lazio 1-1 (0-1)
Stadio Giuseppe Meazza Vezette: J. L. Sacchi