Serie A: háromgólos hátrányból mentett pontot a Bologna ellen a Juventus! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 37. fordulóját a 3. helyezett Bologna és a 4. pozícióban álló Juventus rangadója zárta.

(Photo by Daniele Badolato – Juventus FC/Juventus FC via Getty Images)

Nagyon agresszív letámadással kezdte a mérkőzést a Bologna, amely már az első percben majdnem megszerezte a vezetést, miután Freuler labdát szerzett a tizenhatoson belül, de a lövését hatalmas bravúrral védte Szczesny. Az ezt követő szögletből aztán már megszerezte a vezetést a hazai gárda! Castro centerezése lepattant az egyik védőről, a labda pedig így Calafiori elé került, ő pedig 10 méterről a jobb felsőbe vágta a játékszert, 1-0! Nem kellett sokat várni és újabb gólt ünnepelhetett a hazai közönség! A 11. percben Ndoye beadására ketten is berobbantak középen, ott pedig végül Castroról került a hálóba a labda, 2-0! Az első negyedórát követően némileg alábbhagyott a Bologna nyomása, így a Juventus is próbálkozhatott támadások építésével, de nem igazán találtak fogást a hazaiak védelmén. A 42. percben aztán majdnem összejött a szépítés a vendégeknek, de a szélről érkező beadást Lucumi az utolsó pillanatban ki tudta húzni a középen érkező csatár elől, ezzel egy biztos góltól megmentve a csapatát.

A második játékrész elején máris több veszélyt jelentette a Bologna kapujára a Juventus, mint a teljes első félidőben. A 47. percben Rabiot tudott kapura lőni a tizenhatoson belülről, de Skorupski nagy bravúrral szögletre tudta ütni a labdát. Az 53. percben aztán még tovább nőtt a különbség a felek között! Ekkor megint az ellenfél térfelén szereztek labdát a Bologna játékosai, majd a játékszer végül Calafiori elé került, aki védőket meghazudtoló higgadtsággal átpörgette a labdát Szczesny felett, 3-0! A 76. percben aztán összejött a szépítés a vendégeknek, miután Lucumi hibáját Chiesa tudta kihasználni, és bevette a kaput, 3-1! A 83. percben aztán egy gólra csökkent a különbség a felek között, ekkor ugyanis egy védőn megpattanó Milik szabadrúgás talált utat a hálóba, 3-2! Sőt, egy perccel később már egyenlő volt az állás, miután egy újabb védelmi megingást követően Yildizhez került a labda, ő pedig a jobb alsóba lőtte a játékszert, 3-3! Az utolsó percekben már nem volt újabb fordulat a mérkőzésben, így mindkét csapat 1 ponttal gazdagodott, amivel az Atalanta gárdája járt a legjobban.

Bologna – Juventus 3-3 (2-0)
Stadio Renato Dall’Ara Vezette: G. Ayroldi
Calafiori (2., 53.), Castro (11.) ill. Chiesa (76.), Milik (83.), Yildiz (84.)
Sárga lapok: Aebischer (82.) ill. Miretti (26.), Cambiaso (29.), Danilo (62.), Bremer (68.), Fagioli (90.)
Kiállítás:ill.-

Bologna: Skorupski – Kristiansen, Lucumi, Calafiori (Beukema 75.), Posch – Freuler (El Azzouzi 76.), Ödgaard (Orsolini 70.), Urbanski (Fabbian 70.), Aebischer, Ndoye – Castro (Saelemaekers 63.) Vezetőedző: Thiago Motta

Juventus: Szczesny – Gatti (Yildiz 57.), Bremer, Danilo – Cambiaso (Weah 46.), Miretti (Alcaraz 46.), Locatelli, Rabiot (Fagioli 71.), Iling Junior – Vlahovic (Milik 64.), Chiesa Vezetőedző: Paolo Montero