La Liga: győzelemmel zárta a bajnoki idényt a Barcelona! – videóval

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 38. fordulójában és egyben a 2023/2024-es bajnoki szezon utolsó mérkőzésen a Xavi Hernández által irányított FC Barcelona Quique Sánchez Flores vezette Sevilla otthonában lépett pályára…

(Photo by Fran Santiago/Getty Images)

A Barcelona gyakorlatilag első nagy lehetőségéből megszerezte a vezetést, a 15. percben Cancelo ívelését követően Robert Lewandowski juttatta a hálóba a labdát (0-1). A 24. percben a Sevilla oldaláról láthattunk óriási helyzetet, Lukebakio szánta el magát lövésre, melyet Ter Stegen bravúrral hárított. A 31. percben egyenlített a hazai együttes, Soumaré remek ütemben ugratta ki En Nesyrit, aki gólra váltotta a nagy lehetőséget (1-1). A 35. percben közel járt a Barca ahhoz, hogy újra megszerezze a vezetést, de Pedri fejesét Nyland hatalmas bravúrral a léc fölé tolta. A 37. percben újra Pedri előtt adódott lehetőség, a spanyol középpályás nagy helyzetben a felső kapufát találta telibe. A 44. percben Joao Cancelótól láthattunk próbálkozást, a portugál lövése a jobb oldali lécről pattant ki. A 45+1. percben egy remek beadást követően Lukebakio csúsztatott a jobb oldali kapufára a Sevilla részéről. Az első félidőben végül nem született több gól, így 1-1-es állásról várhatták a folytatást a csapatok.

Az 59. percben újra magához ragadta az előnyt a Barcelona, Fermín López jó 16 méterről lőtt védhetetlenül a jobb alsó sarokba (1-2). A 64. percben a nemrég beállt Joao Félix került ziccerbe, Nyland azonban résen volt és hárította a közeli lövését. A 73. percben Pedrosa szánta el magát egy távoli kísérletre, a kapuba tartó labdát viszont Ter Stegen bravúrral szögletre ütötte. A Barcelona végül Fermín López találatával behúzta a találkozót, az utolsó négy bajnokiját mind megnyerte a katalán gárda.

Sevilla – Barcelona 1-2 (1-1)